DOLAR 18,0867 0%
EURO 18,2555 -0.17%
ALTIN 1.019,00-0,22
BITCOIN 412524-2,07%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ak Parti, Belediye Başkanı Öztürk’le “Yola Devam” Dedi

Ak Parti, Belediye Başkanı Öztürk’le “Yola Devam” Dedi

ABONE OL
1 Ocak 2009 17:22
Ak Parti, Belediye Başkanı Öztürk’le “Yola Devam” Dedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: F. Rüştü BEREKET
AK Parti ..AK Parti Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, Adıyaman’da yapılan parti toplantısında Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ile yola devam kararı aldıklarını söyledi.

    

Milletvekili Hüsrev Kutlu’nun açıklamasından sonra Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, akşam saatlerinde Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Eyüp Emre ve çok sayıda partili ile belediyede bir araya geldi.

Milletvekili Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, son genel seçimlerde Besnililerin AK Partiye 23 bin oy verdiğini hatırlatarak, “Milletimizin bize verdiği bu emaneti sırtımıza aldık. Bunun kadrini ve kıymetini biliyoruz. Siyasiler olarak şimdiye kadar Besni’de uyumlu bir tablo ortaya koymaya çalıştık. Zaman zaman bazı sıkıntılar yaşadık. Hepimizin tek amacı memlekete hizmet etmek. Bize düşen kısır çekişmelere son vererek doğru ve güzel olanı yapmak, genel prensibimiz budur. Bundan sonra AK Parti çıtasını daha da yükseltmeye çalışacağız. Besni genelinde oyumuzu arttırarak belediyelerin hepsini almayı hedefliyoruz. Besni’de de mevcut belediye başkanımız İbrahim Öztürk ile yola devam kararı aldık. Başkan adaylığını tebrik ediyorum. Partimizin başarısı için hepimiz gayretle çalışacağız” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Eyüp Emre ise Besni Belediye Başkan adaylığı sürecinin sona erdiğini ve mevcut belediye başkanı Öztürk ile yola devam edeceklerini belirterek “Geçmişte olan her şeyi kapatıp yeni bir sayfa açtık. Besni’ye hizmet için hep birlikte el ele vereceğiz. Kendisinin başkan adaylığını tebrik ediyor ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Halkımızın teveccühü doğrultusunda 5 yıla yakın bir zamandır Besni’ye hizmet ediyorum. 5 yıl daha hizmet etmek üzere, demokrasinin gereği talibi bulunduğum AK Partiye Besni belediye başkan adaylığı için müracaat ettim. Değerlendirme ve istişareden sonra genel merkezimizin aldığı kararla adaylığımız onaylanmıştır.

Görev süremiz içerisinde eksik ve yanlışlıklarımız olmuştur. Hatasız olan Allah’tır. Görevim süresince ailemi, partimi, dost ve arkadaşlarımı ve hemşerilerimi mahçup edecek, yüz kızartacak, utanacak hiçbir şey yapmadık. Emanete riayet ettim ve bu konuda çok hassas davrandım. Her zaman için iyi niyetle ve hiçbir siyasi ayırım yapmadan memleketimize hizmet etmeye çalıştım. En ücra yerlere kadar hizmet götürdük. Bazen zorlandık ama 5 yıl önce taahhüt ettiğimiz birçok hizmeti yerine getirdik. Yaptığımız hizmetleri birkaç cümleye sığdırmak mümkün değil. Fakat şunu söyleyebilirim ki Besni’nin altyapı, yol, kaldırım ve park gibi sorunları yüzde 90 oranında çözülmüştür. Bundan sonra da halkımız bize tekrar yetki verirse ikinci belediye başkanlığı dönemimde şehrimizin imajını, prestijini arttıracak ve Besni’yi marka bir şehir haline getirmeye çalışacağım. Bunlarla ilgili projelerimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Besni efendi, biz hizmetkarız. Bu memlekete hizmet ettikçe de şeref duyacağız.

Bizleri tekrar adaylığa layık gören, Milletvekilimiz Mehmet Erdoğan başta olmak üzere diğer vekillerime, parti teşkilatıma ve siz değerli Besni halkına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP