DOLAR 17,9425 0.39%
EURO 18,5992 0.96%
ALTIN 1.032,950,32
BITCOIN 4431132,65%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ak Parti Grup Başkan Vekili Aydın

Ak Parti Grup Başkan Vekili Aydın

ABONE OL
26 Kasım 2012 15:48
Ak Parti Grup Başkan Vekili Aydın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD 44332AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklamada bulunan Ahmet Aydın, her zaman, her yerde ve her koşulda büyük bir özveri ve azimle çalışan fedakar öğretmenlerin millet ve ülke sevgisiyle dolu, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesillerin yetişmesinde dün olduğu gibi bugünde kararlılıkla mücadele ettiğini söyledi.
Aydın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Aydınlığın neferi olan ve toplumumuza yön veren öğretmenlerimiz sosyal ve ekonomik şartlarının da her geçen gün iyileştiği ve çağdaşlarıyla bir olduğu bir dönemde karanlığa ve cehalete karşı meydan okuyarak eserlerini icra etmektedirler. Özellikle Türkiye’de son on yılda bilimsel ve çağdaş bir altyapıyla yetişmiş gençlerin, yarın ülkemizin geleceğini şekillendireceği bilinciyle hareket eden bir hükümetin ve idarecilerinin olması da milletimiz için çok büyük kazançlara vesile olmuştur.
AK Parti döneminde Milli Eğitim bütçesi her zaman en yüksek bütçeyle bir numarada yerini almıştır. Böylece Türkiye’de eğitim alanında çok büyük ilerlemeler kaydedilmiş, 170 bin yeni derslik inşa edilmiştir. Ücretsiz kitap dağıtımıyla 2 milyar TL harcama yapılmış, bu yük vatandaşımızdan alınmıştır. Halen okullarda görev yapan yaklaşık 2 öğretmenden 1’i AK Parti iktidarında göreve başlamış olup, 2003’ten 2012’ye 370 bin öğretmenin ataması yapıldı. İhtiyaçlar ölçeğinde atamalar devam edecektir. İlk ve ortaöğretim bursları AK Parti döneminde tam 9 kat artırılmıştır. Türkiye bu dönemde bilişim teknolojileri sınıfları, akıllı tahtalar ve tablet bilgisayarlarla tanışmış ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Açılan kampanyalarla yüz binlerce kız öğrencimiz okullu olmuştur. Meslek liselerine giden öğrencilerimize uygulanan farklı katsayı zulmü sona erdirilmiş, müfredata eklenen seçmeli derslerle de öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarına cevap verilmeye başlanmıştır. Daha bunun gibi pek çok yenilik, değişim ve reform yapılmış ve yapılmaya da devam etmektedir. Eğitimin öneminin son derece önemli olduğunu bilen ve idrak eden bir yönetimle yapılamaz denilenler yapılmaya devam edecektir. Değerli öğretmenlerimizin ve tüm eğitim teşkilatının bu anlamlı gününü en derin şükran ve minnetle kutluyorum. Kendilerine aileleri, meslektaşları ve öğrencileri ile beraber sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP