DOLAR 18,1332 0.16%
EURO 18,2258 0.23%
ALTIN 1.017,540,15
BITCOIN 3885431,15%
Adıyaman
31°

PARÇALI BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Osman Danış

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Osman Danış

ABONE OL
10 Mayıs 2007 09:40
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Osman Danış
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Osman Danış;


“Adıyaman’ımıza Daha Güzel Yarınları İnşa Etmenin Gayretindeyiz”


 


 İ.Ü. İktisat Fakültesi mezunu olup uzun yıllar Kuveyt Türk Finans Kurumunda çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, kurucusu olduğu Yerel Siyaset Dergisinde Genel Yayın Yönetmenliği de yapan AK Parti Pendik İlçe Kurucu Başkan Yardımcısı ve Pendik Belediyesi Başkan Danışmanı hemşerimiz Osman Danış AK Parti’den Adıyaman Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.


Pendik Belediyesi Başkan Danışmanı Osman Danış AK Parti’den Adıyaman Milletvekili Aday Adayı oldu.


Uzun yıllar beceriksiz yöneticilerin ellerinde sorunlarla boğuşan Türkiye’nin nihayet Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeki AK Parti iktidarıyla çeşitli sorunlarından kurtulduğunu vurgulayan Osman Danış; “Yüzlerce yıldır birlikte yaşamanın en güzel örneğini verdiğimiz bu topraklarda ne yazık ki milletimizin yüzünü güldürecek başarılara hasret kaldık. Türkiye kötü yönetimlerle sorunlu dönemler yaşadı. Ancak, doğru yönetildiğinde ülkemizin nerelere varabileceğini geçen dört yılda hep birlikte gördük. Ülkenin çözülemez sanılan problemlerinin kısa sürelerde nasıl çözüme kavuşturulduğunu, düne kadar ekonomik, sosyal ve siyasal alanda kara günleri yaşayan ülkemizin bu gün hızla büyümekte ve dünyanın on büyük ekonomisinden biri olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü, kavga ve kaos ortamının huzur ve kardeşlik ortamına nasıl dönüştürüldüğünü yaşayarak gördük” dedi.

Hedefinin Adıyaman’ın kalkınmasında yapmış olduğu çalışmalarını TBMM’de devam etmek olduğunu da söyleyen Danış, şöyle devam etti; “Bu başarıların altında yatan asıl güç: bizim milletimize, milletimizin sorun çözme kabiliyetine olan inancımız ile mensubu olduğumuz medeniyetten beslenen değerlerimize olan bağlılığımızdır. AK Parti olarak milletimizin gönlüne taht kurmuş liderimiz Recep Tayip Erdoğan önderliğinde ülkemize ve Adıyaman’ımıza daha güzel yarınları inşa etmenin gayretindeyiz. Bu ülkeyi tekrar uluslar arası alanda güçlü bir aktör kılmak, bu toprakları huzurun ve refahın hâkim olduğu diyara dönüştürmek bizim hem kendi insanımıza ve hem de tüm insanlığa karşı sorumluluğumuzun gereğidir. Son günlerde bir kez daha gördük ki, gücünü milletten almayan, milletin değerlerine bağlı olmayan siyasiler kendi partilerinin çıkarı, kişisel beklentilerinin gerçekleşmesi uğruna ülkemizi krizlere sürüklemekten çekinmemektedirler. Milletimizin AK oylarıyla iktidara gelen partimizin yine milletimizin arzusu doğrultusunda attığı adımları engellemenin gayreti içerisindedirler. Milletimiz 2002 seçimlerinde AK Partiyi tek başına iktidara taşırken, ülkeyi kaos ve kriz ortamına sürükleyenleri de siyaset alanının dışına atmıştır. İnanıyoruz ki, 22 Temmuz 2007 seçimlerinde de milletimiz aynı kararlılığı gösterecektir. Ülkemizin kalkınması, milletimizin huzur ve refahının sağlanması için AK Partimizin verdiği mücadeleye destek olabilmek, Adıyamanlı hemşerilerimizin talep ve şikâyetlerinin hükümet nezdinde takipçisi olmak için milletvekili adaylığına başvurmuş bulunmaktayım. Doğduğum, büyüdüğüm, sorunlarını ve çözümlerini bildiğim Adıyaman’ımız ve Adıyaman’ımızın güzel insanları için çalışmak, ülkemiz ve milletimiz için üzerime düşen sorumluluğun gereğini yerine ettirmek için çıktığım bu yolda siz değerli hemşerilerimiz desteğine güveniyorum.”


 


OSMAN DANIŞ KİMDİR?


Adıyaman Tekel İşletmesi Emekli Memurlarından Mehmet Danış’ın oğlu. 1963 yılında Adıyaman’ın Kahta İlçesinde doğdu. İlkokulu Fatih İlkokulu’nda, ortaokulu Adıyaman Orta Okulunda, Lise eğitimini Adıyaman Ticaret Lisesinde derece ile tamamladı.


1987 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Kuveyt Türk Finans Kurumunda 13 yıl çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2002 yılında Pendik Şube Müdürü iken ayrıldı.


AK Parti Kuruluşunda Pendik İlçesi Kurucu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Kuveyt Türk Finans Kurumundan ayrıldıktan sonra Pendik Belediyesi’ne ait bir şirketin Genel Müdürlüğünü üstlendi.


2005 yılında Pendik Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevine geldi. 2005 yılında Yerel Yönetimlerde Yönetim Danışmanlığı işi yapan Plato Danışmanlık A.Ş. ve 2006 yılında Anka Anadolu Araştırma Strateji Merkezi Şirketlerini kurdu. Halen bu şirketlerdeki yöneticiliği ile birlikte Pendik Belediyesi Başkan Danışmanı olarak görev yapmakta.


Ayrıca, aylık olarak yayınlanan “Yerel Siyaset Dergisi” Genel Yayın Yönetmenliği görevini de sürdürüyor. Evli ve bir çocuk babasıdır. (Haber Merkezi)


 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP