DOLAR 18,1215 0.14%
EURO 18,2117 0.21%
ALTIN 1.016,300,02
BITCOIN 3880800,87%
Adıyaman
31°

PARÇALI BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AK Parti Milletvekili Gürsoy:

AK Parti Milletvekili Gürsoy:

ABONE OL
5 Mayıs 2007 00:38
AK Parti Milletvekili Gürsoy:
0

BEĞENDİM

ABONE OL

gursoy344(CİHAN)-AK Parti Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy, Atatürk ve Çat Barajı yapımından etkilenen 227 ailenin olduğunu söyledi.

Atatürk Baraj kapaklarının kapatılması ile birlikte Adıyaman İl sınırlarımız içinde yer alan bir çok köyünün sular altında kaldığını kaydeden Gürsoy, “Atatürk Barajı ve Çat Barajı yapımından etkilenen ailelerimizin iskan sorunları Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü’nce yürütülmektedir. Atatürk ve Çat Barajı’nın yapımından etkilenen hak sahibi ailelerin büyük bir kısmı Adıyaman, Aydın, Konya ve değişik merkezlerde Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü ile yaptığımız ortak çalışmalar sonucunda iskana kavuşmuştur. Halen Atatürk ve Çat Barajı yapımından etkilenen 227 aile mevcuttur. Bu ailelerden 53’ü tarımsal iskan talebinde bulunmuşlardır. Ancak, tarımsal iskan talebinde bulunan 53 ailenin Şanlıurfa ili sınırları içinde belirlenen bir yerde iskana kavuşturulmaları planlanmış, tüm kurumların yerel birimlerinin bu alan için iskan yapılmasına olumlu görüş vermelerine karşın sonradan adı geçen alanın Milli Park ilan edilmesi nedeni ile iskan uygulamasından vazgeçilmek zorunda kalınmıştır.” dedi.

Adıyaman Merkez Petrol Mahallesi’nde düşünülen iskan uygulaması çalışmaları alanın yetersiz olması nedeniyle ile kamulaştırılmaya gidildiğini belirten AK Parti’li Gürsoy, “Düşünülen alanın bitişiğindeki özel mülkiyete ait üç parselin kamulaştırma çalışmaları devam etmekte olup halen mahkeme kararı beklenmektedir. İlimizdeki hak sahibi vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek amacı ile Adıyaman Merkez ve ilçelerinde gerek TOKİ Başkanlığı’nca gerek Bayındırlık Bakanlığı’nca ortak çalışmalarımız devam etmekte olup konunun takipçisiyiz.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP