DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 383971-2,23%
Adıyaman
32°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Akbaş, Durmadı Yola Devam Dedi

Akbaş, Durmadı Yola Devam Dedi

ABONE OL
4 Mayıs 2008 01:27
Akbaş, Durmadı Yola Devam Dedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber-Foto: Yılmaz Çoban
IMG 6260AK Parti Adıyaman Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi’nde Av. Zeliha Akbaş, yeniden başkanlığa seçildi. Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen 2. olağan kongreye tek liste halinde giren Av. Zeliha Akbaş, 287 delegeden, oy kullanan 247 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Kongreyle, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Elazığ Milletvekili Bölge Koordinatörü Faruk Septioğlu, Adıyaman Milletvekilleri Hüsrev Kutlu, Mehmet Erdoğan, Ahmet Aydın, Şevket Gürsoy, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, ilçe belediye başkanları, il genel meclis başkanları,partililer ve çok sayıda kadın kolları üyesi katıldı. Partilerin yoğun ilgi gösterdiği kadın kolları kongresinin yapıldığı salona partililer sığmayınca bir çok partili dışarıda kaldı.

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, AK Parti’nin siyasette kadınlara önem verdiğinin altını çizdiği konuşmasında, ” Milletvekili arkadaşlarım Adıyaman için ne yapabiliriz diye gece gündüz demeden çalışıyorlar. Adıyaman Kadın Kolları Başkanımız da diğer illere oranla çok daha başarılı çalışmalarda bulunuyor.  2001 yılında hizmet aşkıyla yola çıktık. Omuzlarımızda bulunan ağır yükün farkındayız. Ama bizde millet, ülke ve hizmet sevdası vardı.Bu yola çıkarken asla şan, şeref, mevkii, makam mücadelesi olmadığını bir hak arama mücadelesi olduğunu söyledik. Amacımız aydınlık Türkiye’ye bir an önce kavuşmaktı. Amacımız, tam adaletti. Tam ekonomik kalkınmaktı. Ve bu yola çıkarken, en büyük gücümüzü Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’dan aldık.

2001’den önce kadınları kapı kapı çalıştırarak güllere dağıttırdıklarını söyleyen Şahin, “ Ama 2001 yılından önce unuttular. Ama ne zamanki milletin hamurundan çıkan, milletin kumaşından çıkan AK Parti ile yola başlarken, güzellikleri yaşamaya başladık. En büyük gücümüzü teşkilatlarımızdan alıyoruz. Çünkü onlar bizim aydın bakan gözlerimizdir.

 “diye konuştu.

Ak parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan ise siyasetin yerelde yapılıp yerelde başladığını söyleyerek,” Yerindeki güçlü siyaset yerindeki güçlü çalışma, siyasetteki başarı ile orantılıdır. Demokrasiniz ne kadar güçlü ise siyasetiniz o kadar iyidir. Ekonominizde o kadar sağlam temeller ortaya çıkar. Milletimiz 80 yıldan beri, hasretle, özlemle, sevda ile özlemle kendi partisini beklemekteydi. Ama 2001 yılından sonra özlediğimiz arzuladıklarımıza kavuşmaya başladık. Ama bu kuru kuruya değil. Yapılan çalışmalarla vardı. Yapılan çalışmaların neticesi olarak söylendi. Çünkü bu başarıda herkesin katkısı var. Ama özellikle hanım kardeşlerimizin sevdası var. Hanım kardeşlerimizin gözyaşı var. Hanım kardeşlerimizin feragati var. Her şeyden önce o mübarek dualar var. “ dedi.

Siyaset yaptığı süreç içerisinde bir çok kongre gördüğünü söyleyen Ahmet Aydın da, “ Hiçbir partinin ne gençlik kolları ne kadın kolları kongresini gördüm. Ne onların kongresini gördüm. Ne onların genel merkez yapılanmasını gördüm. Ne onların çalışmasını ne onların gayretini gördüm. İşte bu Ak Parti ile başladı. Ak Parti siyasette yeni bir dönümdü. Yeni bir reformdu. Bu reformun eseri olarak, hanımefendiler çok aktif bir şekilde yer aldılar. Kadın kolları teşkilatımızla çok güzel işler yaptık. Çok başarılı sonuçlar oldu. Hem yereldeki faaliyetlerimiz hem de bunun sandığa yansıması gerçekten inanılmaz güzellikti. İnanılmaz büyüklükteydi. Hiçbir dönemde hiçbir parti 30 bayan milletvekili çıkarmadı. Bunu Ak Parti başardı. Ak Parti kadına pozitif ayrımcılık getirdi.“diye konuştu.

Belediye Başkanı Necip Büyükaslan da kongrede görünen manzarayı hiçbir siyasi harekette bulanamayacağını belirterek,”Öyle bir parti ki şu anda parti kapatma davası sürüyor ama teşkilatlara sanki sihirli bir el değmiş bir heyecan, bir sinerjiyle milletiyle halkıyla birleşmiş bu heyecanıyla ayağa kalkmış durumdadır. Buna rağmen yönetim kurulu üyeleriyle danışma meclisi toplantılarıyla mahalle toplantılarıyla kongreleriyle büyük bir heyecanla yapmış oldukları çalışmalarıyla dimdik ayakta ve devam etmektedir. Türkiye’de birçok ilke damga vurduğu gibi partimiz genel seçimlerden önce başlatmış olduğu siyaset akademisiyle yani en küçük teşkilat yapılanması ve en üst noktasıyla büyük bir heyecanla dolu dizgin çalışmalarına devam etmektedir. Hani bu heyecanın bu sinerjinin altında yatan en büyük neden Genel Başkanımız ve Başbakanımızın kişiliğinden kaynaklanmaktadır. Ve milletimizin ona olan teveccühten kaynaklanmaktadır. Nasıl ki her başarılı bir erkeğin arkasında eşi varsa bu başarılı teşkilatların arkasında da kadınlar ve kadın teşkilatları vardır. En büyük fedakarlıkları sizler yaptınız. Ne kadar sizlerle övünsek azdır. Bizler burada eğer bir konuşma yapıyorsak bundan en büyük pay sizlerindir. Sizler var olduğunuz müddetçe biz burada olacağız. “ dedi.

Yeniden başkanlığa seçilen Av. Zeliha Akbaş ise, kadınların teşkilatın diğer birimleriyle uyumlu olarak çalıştığına dikkat çekerek, “Teşkilatın diğer birimleriyle el ele çalışarak kadının her alanda aktif rol üstlenmesini amaç edindik. Teşkilat mensuplarımızla beraber yapılan faaliyetlerimizde ilimizde de kadınlarımızın hayata dair beklentilerinin karşılanmasına gayret ettik. Bizler sadece seçim dönemlerinde ortaya çıkan, kadınlara göstermelik olarak yer veren, siyasi anlayışın yıkılmasına vesile olduk.

Bu gün parlamentodaki kadın sayısını yeterli bulmamakla beraber, yerel seçilmedeki yüzde 1’lik kadın oranını da yükseltmeyi amaçlamaktayız” şeklinde konuştu.

Av. Zeliha Akbaş, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin’e el dokuma halı hediye etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP