DOLAR 17,9323 0.16%
EURO 18,3355 0.2%
ALTIN 1.032,58-0,08
BITCOIN 410777-3,69%
Adıyaman
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AKEDAŞ’a Tepkiler Dinmek Bilmiyor

AKEDAŞ’a Tepkiler Dinmek Bilmiyor

ABONE OL
12 Kasım 2013 09:50
AKEDAŞ’a Tepkiler Dinmek Bilmiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKEDAs4585BBP Merkez İlçe Başkanı Yusuf Tekin Rençber, AKEDAŞ’ın son günlerde ortaya koyduğu uygulamalara tepki göstererek, yetkilileri göreve davet etti.

Adıyaman’da elektrik dağıtım işini üstlenen AKEDAŞ firmasının son dönemki uygulamalarından rahatsız olan BBP Merkez İlçe Başkanı Yusuf Tekin Rençber, firmanın uygulamaları ile vatandaşa kan kusturduğunu dile getirerek, “Bu ilin vatandaşının tek suçu her şeye boyun eğmeleri mi? Bu ilin insanları da mı Diyarbakır yada Şanlıurfa’daki gibi yanlış davranışlar sergilesin?” diyerek tepkisini dile getirdi.

“40 ila 50 TL için insanların elektriği kesilmez, gururlarıyla oynanılmaz”

AKEDAŞ yetkililerini defalarca uyarmalarına ve tepkilerini çeşitli yollarla dile getirmelerine rağmen hiçbir şeyin değişmediğini ve halen Adıyamanlı vatandaşların mağdur edildiğini sözlerine ekleyen Rençber, “AKEDAŞ yetkilileri halen insanlarımızdan habersiz bir şekilde, cüzi miktardaki borçlardan dolayı vatandaşlarımızın elektriğini kesiyorlar. Bu olaydan dolayı vatandaşlarımızın durumu adeta sosyal toplumda bir psikolojik bunalıma kadar gidiyor.  Ve bu durum Van depreminden daha büyük bir deprem yaşatmakta.  Şuanda AKEDAŞ yetkilileri yeni bir uygulama başlatarak kiracılardan 100 TL’nin üzerinde bir depozito ücreti talep etmekte. Bu uygulamanın özü vatandaşı mağdur etmektir. Yaşanan mağduriyetten sonra sadece AKEDAŞ’ı suçlu bulmuyoruz. AKEDAŞ’a bu yetkiyi verenler de bu suçun ortağıdır. Eğer ihale şartnamelerinde bu tür olgular varsa kamuoyunu bilgilendirsinler. Veyahut TEDAŞ’ı özelleştirirken,  bu tavizleri verdiklerini dile getirsinler. İhaleyi veren hükümet yetkilileri eğer AKEDAŞ’a taviz vermemişlerse yaşanan sorunlara çözüm bulsunlar. Adıyaman halkının ılımlı ve mütevazi bir halk olduğu tüm Türkiye tarafından bilinen bir unsurdur. Bugün Diyarbakır’da veya Şanlıurfa’da olduğu gibi birileri yanlış davranışlar mı sergilesin? AKEDAŞ yetkilileri insanların haberi olmadan elektriğini kesiyor, sayaçlarını değiştiriyorlar. Tüm bu olaylar karşısında birde insanların haberi olmadan elektriğini kesiyorlar. Bugün 40 ila 50 TL için insanların elektriği kesilmez, gururlarıyla oynanılmaz” diye konuştu.

“TEDAŞ özelleştiği günden bu yana vatandaşlar mağdur ediyorlar”

Adıyaman halkının elektrik faturalarını gününde ödemesine rağmen faturasını birkaç gün geciktirmesi halinde AKEDAŞ yetkilileri tarafından acımasızca uygulamalara maruz kaldığını da hatırlatan Başkan Yusuf Tekin Rençber, “Günümüz Türkiye’sinde artık bu tür uygulamalar son bulmalı. Çünkü devletin kurumları özelleştiği zaman halka daha iyi hizmet vermek zorunda. Fakat birçok vatandaşımız elektrik faturasını ödeme gününde ödemeyi unutunca evine gittiğinde elektriğinin kesildiğini görüyor. Bu kadar da olmaz. Adıyaman’da insanlarımızın yaşam şartları zaten göz önünde. İlimizde yaşayan birçok vatandaşımızın aldığı maaş ve evini geçindirdiği bütçe belli. Ancak bu duruma karşın TEDAŞ özelleştiği günden bu yana AKEDAŞ yetkilileri vatandaşları mağdur etmeye devam ediyorlar” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP