DOLAR 17,9670 0.52%
EURO 18,5860 0.9%
ALTIN 1.035,060,52
BITCOIN 4427026,58%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

AKEDAŞ’tan Bir Kazık Daha!

AKEDAŞ’tan Bir Kazık Daha!

ABONE OL
18 Aralık 2012 16:24
AKEDAŞ’tan Bir Kazık Daha!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

akedatsasBu Kurum Sırtını Kime Dayıyor?
TEDAŞ’ın özelleşmesinden sonra Adıyaman’ın başına tabiri caizse ‘bela’ olan AKEDAŞ’tan Adıyaman’a bir kazık daha… AKEDAŞ yetkilileri kanunen zorunlu olmasına rağmen Adıyaman’daki ‘186 Arıza Merkezi’ni kapatarak, bu merkezide Kahramanmaraş’a götürdü.

AKEDAŞ’ın Adıyaman ‘186 Çağrı Merkezi’nde çalışan 4 kişiyi kurumda başka göreve verilerek, çağrı merkezini Kahramanmaraş’a taşıması, AKEDAŞ yetkililerin yeni bir kazığı olarak Adıyamanlıların tepki hanesine yazıldı.
Şimdiye kadar yaptığı uygulamalarla vatandaşın tepkisini çeken AKEDAŞ Adıyamanlıları mağdur etmeye devam ediyor. Yaptığı uygulamalara Adıyamanlıları haksız yere borçlandıran ve vatandaşa cinnet geçirten AKEDAŞ’a kim ‘dur’ diyecek?
AKEDAŞ yetkilileri, Adıyaman’da bulunan 186 çağrı merkezini kapattıktan sonra Kahramanmaraşlı 50 kişiye istihdam kapısı açtı. Bir yandan ilimizdeki çağrı merkezinin kapatılmasına imza atan AKEDAŞ yetkilileri, diğer yandan ise Kahramanmaraş’ta istihdamın yolunu açıyor.
“Bu süreçten sonra 50 Kahramanmaraşlı işe alındı”
Daha öncede sergilediği ‘alicengiz’ oyununa bir yenisini daha katan AKEDAŞ yetkilileri, Adıyamanlıların değerlerini küçük görmeye de devam ediyor. Konuyla ilgili tepkirlini dile getiren vatandaşlar, “AKEDAŞ, ilimizde elektrik sorununu bir kangrene dönüştürdü. Adıyaman halkı bugüne kadar bu tür sıkıntılarla hiç karşılaşmamıştı. Fakat bu olayların sonrasında AKEDAŞ yetkilileri kendilerine bir türlü çeki düzen vermediler. Bu kadar sıkıntı yetmiyormuş gibi birde AKEDAŞ’ın Adıyaman 186 Çağrı Merkezi sebepsiz bir şekilde kapatılarak 4 çalışan başka birimlere gönderildi. Bu bahaneyle yetkililer, 186 çağrı merkezini Kahramanmaraş’a taşıdılar. Bu haliyle Adıyaman’da meydana gelen bir arıza için Kahramanmaraş’ta bulunan 186 çağrı merkezine bildirilmesi gerekecek ve çözüm için Kahramanmaraş’tan Adıyaman AKEDAŞ’a bildirilmesi gerekecek. Bu kadar saçmalık olur mu? Adıyaman’daki 186 çağrı merkezi kapatılıp 50 Kahramanmaraşlı işe alındı. Adıyaman’da işsizlik boyutları hat safhada iken, yetkilerin ne yapmak istediğini anlamış değiliz. Vatandaş bundan sonra 186 çağrı merkezini aradığı zaman Kahramanmaraşlı yetkililer karşısına çıkacak. Bu şekilde ne kadar sağlıklı bir iş yapılacak o da tartışılır” diye tepkilerini dile getirdiler.
Vatandaşlar ayrıca, 186 çağrı merkezinin ücretli olup olmadığını da yetkililere sorarak, “Telefon görüşmeleri sürekli uzatılıyor. Bu görüşme için herhangi bir ücretlendirme yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz. Artık bu kurumdan başka kazık yemek istemiyoruz. Yeter” dediler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP