DOLAR 17,9658 0.26%
EURO 18,2716 0.1%
ALTIN 1.018,43-0,33
BITCOIN 420545-1,75%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Alaköse, “Halk Eğitimi Merkezlerinin Çok Önemli Fonksiyonları Bulunmaktadır”

Alaköse, “Halk Eğitimi Merkezlerinin Çok Önemli Fonksiyonları Bulunmaktadır”

ABONE OL
12 Mart 2010 01:32
Alaköse, “Halk Eğitimi Merkezlerinin Çok Önemli Fonksiyonları Bulunmaktadır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ilhlakeHalk Eğitimi Merkezi Salonunda yapılan toplantıda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin faaliyet alanlarını ilgilendiren gündem maddeleri görüşüldü.

Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, Müdür Yardımcısı Ahmet Alagöz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yakup Akıncıoğlu, İlçe Milli Eğitim ve ilgili Şube Müdürleri ile Halk Eğitim Merkezleri Müdürlerinin katıldığı toplantıda Halk Eğitim Merkezleri Planlama Komisyonu rutin toplantılardan üst komisyonda görüşülmesi kararlaştırılan gündem maddeleri ele alındı. 

            Toplantıda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse; “Halkın taleplerinin değerlendirerek kurslar açılan Halk Eğitimi Merkezlerinin çok önemli fonksiyonları bulunmaktadır” dedi.

            Milli Eğitim Müdürü Alaköse; “Değişen şartlar doğrultusunda talep edilen kurslar aracılığıyla değişime ayak uydurmaya çalışan vatandaşı yetiştirmekle mükellef olan Halk Eğitimi merkezlerinin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Daha önce çoğunlukla okuma yazma kurslarıyla akla gelen Halk Eğitimi Merkezlerinde artık günümüzün güncel mesleklerine yönelik kurslar düzenleyebilmektedir. Akla gelebilecek her alanda kurs türü bulunan Halk eğitim merkezlerinde çeşitlilik olarak yelpaze çok geniş tutulmaktadır. Verimliliği fazla olan kurslar talep eğrisiyle kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle Talepler büyük bir ciddiyetle değerlendirilmektedir. Bütün bunların yanında Anne-Çocuk sağlığı, Halk Oyunları gibi sosyal ve kültürel anlamda devamlılık arz eden kurslar da düzenlenen Halk Eğitim Merkezlerini daha da güçlü hale getirmenin çabası ve gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda salonumuzda tadilat yaparak yeni bir görünüm ve rahat bir ortam hazırlayan Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP