DOLAR 17,9658 0.26%
EURO 18,2716 0.1%
ALTIN 1.018,43-0,33
BITCOIN 420545-1,75%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Alaköse Gerger Yıbo’da İncelemelerde Bulundu

Alaköse Gerger Yıbo’da İncelemelerde Bulundu

ABONE OL
12 Mart 2010 01:34
Alaköse Gerger Yıbo’da İncelemelerde Bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GergerYibo1İlk olarak Gerger Kaymakamı Alp Eren Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse Gerger Kaymakamı ile birlikte Gerger YIBO pansiyon yatakhanelerini, okul kantinini ve yemekhanesini inceledi.

Temizlik ve gıda kullanım koşullarını yerinde inceleyen Hasan Alaköse YIBO ilgililerine istihkaklarda azami dikkat gösterilmesini istedi. Kuru gıdaların sağlıklı koşullarda muhafazası konusunda dikkat çeken Alaköse, Temizlik ve hijyen konusuna da vurgu yaparak öğrencilere tertip, düzen ve temizlik konularında bilgi verilmesini istedi.

Bireyin kendine saygı duyması gerektiği hususuna dikkat çeken Alaköse,; “Atatürk’ün bizlere hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinden kasıt olan gelişmenin bir boyutu da çevre sağlığıdır. Çevremizi, yaşamımızı sürdürdüğümüz her alanı temiz ve bakımlı tutmalıyız. Devletin bir kez yaptığını korumak bütün bireylerin görevidir.” Dedi.

Daha sonra geçmişte yatılı okul iken onarımdan geçirilerek ortaöğretime geçirilen Gerger Kız Öğrenci Yurdunu gezen Milli Eğitim Müdürü Kaymakam Alp Eren Yılmaz’a eğitime destek ve katkıları nedeniyle teşekkür etti.

            Milli Eğitim Müdürü Alaköse geçtiğimiz günlerde birçok pansiyon ve öğrenci yurtlarını denetlemiş yatılı öğrencilere azami ihtimam gösterilmesini istemişti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP