DOLAR 17,9549 0.07%
EURO 18,5252 -0.13%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430867-0,81%
Adıyaman
35°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Alkayış, “Darbe Ürünü Olan Bu Siyasal Düzenin Değişmesi Gerekiyor”

Alkayış, “Darbe Ürünü Olan Bu Siyasal Düzenin Değişmesi Gerekiyor”

ABONE OL
29 Haziran 2012 10:23
Alkayış, “Darbe Ürünü Olan Bu Siyasal Düzenin Değişmesi Gerekiyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AGC (3)HAS Parti İl Başkanlığı yeni anayasa kitapçılığını takdim etmek üzere Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

HAS Parti İl Başkanı Av. Mustafa Alkayış, yeni anayasanın yapım sürecinde basın temsilcilerini ziyaretlerine devam ettiklerini belirterek, bu konudaki çalışmaların sürdüğünü söyledi. 
Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti ziyaretine İl Tanıtma Başkanı Av. Ahmet Işık, İl Başkan yardımcıları Yusuf Çam, HAS Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Usame Güleç katıldı. “Basın yayın temsilcilerinin yeni anayasa konusundaki düşünceleri bizim için çok önemlidir” diyen HAS Parti Adıyaman İl Başkanı Av. Mustafa Aklayış, “Genel merkezimizin talimatları doğrultusunda ilimizdeki tüm siyasi partileri, sivil toplum örgütlerini, sendikaları ziyaret ederek, yeni anayasa konusunda görüşlerimizi aktarıyoruz ve bu sürece destek olmalarını arzu ediyoruz. Ülkemizin aslında ilk gündem maddesi olan yeni anayasa çalışmaları maalesef gündemin arka sıralarına atılıyor. HAS Parti olarak bu konuyu yeniden gündeme getirmeye çalışıyoruz. Darbe ürünü olan bu siyasal düzenin değişmesi gerekiyor. Meclis’te grubu bulunan tüm siyasi partiler bu konuda halka vaatte bulundular. Bu vaatleri takip ediyoruz. Ülke olarak mutlaka yeni bir anayasa yapacağız” dedi.
AGC (1)2Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanvekili Yusuf Dündar ise , “HAS Parti olarak ülkenin geleceği olan bir meselede duyarlılığınız bizleri sevindirmiştir. Hazırlanan anayasa kitapçığında çok ince detayların olduğunu fark ettim. Ülkemiz yeni bir anayasaya ihtiyaç duymaktadır. Yeni bir anayasanın en kısa zamanda hayata geçmesi bizlerin en önemli temennisi. Beklentimiz ülkemizin hak ettiği anayasaya kavuşarak darbe kokan anayasadan kurtulmasıdır. Sivil bir anayasa ile ülkemizin yönetilmesi bizim en büyük beklentimizdir. Bizlere vermiş olduğumuz anayasa kitapçığını inceleyeceğim” ifadelerini kullandı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP