DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 384900-2,65%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 3. Bahar Şenlikleri Başladı

Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 3. Bahar Şenlikleri Başladı

ABONE OL
28 Mayıs 2008 17:10
Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 3. Bahar Şenlikleri Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

guzelsanatlar2Adıyaman Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından bu yıl 3. bahar şenlikleri düzenlendi.

Lise bahçesinde düzenlenen şenliklere Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Alagöz ve çok sayıda öğrenci ile veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan şenlikler, açılış konuşmaları ile sürdü.

Halk Eğitim Merkezi halkoyunları ekiplerinin gösteri yaptığı şenlikte müzik bölümü öğrencileri de mini bir konser verdi. 3 gün sürecek olan şenlikler, karma resim sergisi, ebru sanatı yapılması ile devam etti. Ayrıca, 3. Bahar Şenliği kapsamında ilk defa İlköğretim Okulları 8. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen ödüllü resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Okul Müdürü Zeynel Özçakmakçı, amaçlarının resim ve müzik alanlarında eğitim gören öğrencilerini bir üst öğrenime hazırlamak olduğunu söyledi. Özçakmakçı,” Bugün sanata yeteneği olan birçok kimse, gençlik yıllarında doğru yönlendirilmediği için kendisini mutlu edebilecek topluma daha faydalı olabileceği mesleği yapamamaktadır. Büyük bir kültürel mirasa sahip Anadolu topraklarından, dünya çapında tanınan büyük sanatçılar çıkması ve bu kişilerin sayılarının artması, yeteneklerinin erken yaşlarda fark edilip bu yönde değerlendirilmesi ile mümkün olabilir. “ dedi.

1999 yılından beri eğitim ve öğretime devam ettiklerini söyleyen Özçakmakçı,” 9 yıldır okulumuz eğitim adına çok yol kat etti. Dünü ile bugünü karşılaştırdığımızda bu fark hemen göze çarpacaktır. Yeni bir anlayış ile eğitimde kaliteyi ve başarıyı yakalamak için gösterdiğimiz performansın ürünü olarak mezun ettiğimiz her on öğrencinin yedisi üniversiteye yerleşmektedir. Millet ve memleketini seven gelenek ve göreneklerine saygılı yüce Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlemenin bilinciyle öğrencilerimize yön vermekteyiz. Yaptığımız yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerimizle ilimizin yüz akı olmuştur. İlimizdeki tüm sosyal faaliyetlerde üzerine düşen her görevi kusursuz bir şekilde yerine getirmektedir. Okul içi ve okul dışı gösterilen seri, konserler bizleri ve toplumumuzu memnun etmektedir. Yaptığımız faaliyetlerle hep ilk olmanın mutluluğunu yaşadık.” Şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Alagöz ise, “ 2007–2008 eğitim –öğretim yılı sonu yaklaştığımız bu günlerde gerek ilköğretimlerde gerek ortaöğretim ve okul öncesi okullarımızda yıl sonu etkinliklerimiz hızla devam etmektedir. Bu çerçevede yıl sonu etkinliklerini düzenleyen Adıyaman Güzel Sanatlar Lisemiz de yapmış oldukları etkinliklerle kabiliyetleri ile pek çok alanda göstermektedirler. Bu anlamda da yapılan başarılı sanatsal eserlerin sergilenmesi bizi onurlandırıyor.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP