DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 465430-3,84%
Adıyaman
19°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Arınç, “Adıyaman’a Kefilim”

Arınç, “Adıyaman’a Kefilim”

ABONE OL
21 Ekim 2015 16:20
Arınç, “Adıyaman’a Kefilim”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Valiliği ve İl Özel İdare binalarının temel atma töreni dualarla gerçekleşti. Temel atma törenine eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katıldı. Arınç, burada yaptığı konuşmada DAİŞ ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CR1UwZtWsAAo7oE

Arınç, Adıyaman’ın teröre yataklık yapmadığını ve Adıyaman’a kefil olduğunu söyledi. “Adıyaman’ın terörle anılmasını hakaret kabul ediyorum” diyen Arınç, “Diyarbakır, Suruç ve Ankara bombacılarının Adıyaman nüfusuna kayıtlı olmasından dolayı tüm Adıyaman halkının suçlanamayacaktır. Maalesef son günlerde Adıyaman’ın ismi terörle yan yana anılmaktadır. Bu çok büyük bir haksızlıktır. Bu Adıyaman’a karşı yapılmış, bunu hakaret olarak kabul ediyorum ve bunu yapanlara misli ile iade ediyorum. Sadece bu son olayların müsebbiplerinden birkaç tanesinin, Adıyaman’da şu veya bu kadar oturmuş olmasının, bir çay ocağı çalıştırmış olmasının, bir bilme ne kişilerle ilişki kurmasının, Adıyaman’a bir suç olarak yüklenmesini benim vicdanım kabul etmiyor; bunu kesinlikle reddediyorum; Adıyaman buna layık değildir” dedi.“

CR0_g6zWcAAELIW

“BİR AVRUPA ÜLKESİNDEN DAİŞ’E KATILIM TÜRKİYE’NİN İKİ MİSLİDİR”

Bülent Arınç, DAİŞ’e katılımları sadece Türkiye’den varmış gibi göstermenin doğru olmadığını belirterek, “Geçmişte El-Kaide bağlantısını bildiğimiz; Irak diye başlayan, Şam’ı da içerisine alan bir terör örgütü haline geldi. Bunlara sadece Türkiye’den katılım yok. Ülkelerin ismini maalesef veremeyeceğim. Ülkelerin ismini verirsek bu dış politikada yanlış bir şey olur. Avrupa’nın en önemli ülkelerinden birisi, Avrupa’nın tam ortasında ki bir ülkeden, DAİŞ’e katılanların sayısı Türkiye’den katılanların sayısının iki mislidir. Hamd olsun bizdeki Sünni İslam anlayışı kesinlikle IŞİD’ın veya DAİŞ’in sahip olduğu inancı reddediyor” diye konuştu.

CR1POy9WEAApDex

Bülent Arınç, terör örgütü DAİŞ’in Türkiye’de taban bulamadığının altını çizerek, “Diyanet İşleri Başkanlığımız, imamlarımız, vaizlerimiz, hocalarımız, hiçbir zaman telkin ettikleri, tebliğ ve irşadını yaptıkları İslam, IŞİD’in çiçeğine su dökecek şekilde değil, zehir dökecek noktadadır. Bizde taban bulamadı DAİŞ, bulamaz da Allah’ın izniyle. Biz 78 milyonuz. İnanın Türkiye’den katılanların sayısı milyonda bir mesafesindedir. Bu kadar da insan kandırılmış olabilir. Kimisi liderlikle, kimisi cennet sevdasıyla, kimi parayla, kimisi aşkla, kimisi başka şeyle” ifadelerini kullandı.

“DAİŞ’E KATILACAK 13 BİN KİŞİYİ ÜLKELERİNE İADE ETTİK”

Bülent Arınç, dünyanın 76 ülkesinden terör örgütü DAİŞ’e katılım olduğunu kaydederek, “76 ülkeden DAİŞ’e katılım var. Sadece Türkiye’yi göstererek Türkiye’yi suçlu ilan etmek kolay bir şey değil. Asya’nın en ucundan Avrupa’nın en Kuzeyi’ne kadar, Amerika ülkelerine kadar. Biz onlara şunu söyledik. ‘Bize istihbarat bilgisi verin.’ Çünkü Türkiye’ye yılda 34 milyon turist giriyor. Turist pasaportu ile gelen bir insan hakkında bizim bildiklerimiz yeterli olmayabilir ama siz bunları uçağa koymayacaksınız. DAİŞ’e katılacağından şüphe ettiğiniz birisi varsa, siz engelleyeceksiniz. Eğer engelleyemediniz ise bize haber vereceksiniz, biz iner inmez onu derbest edeceğiz; bir başka yere geçişine engel olacağız. Türkiye dışına çıkaracağız. Bu şeklide 13 bin kişiyi yakaladık ve ülkelerine iade ettik. Ama bize haber vermeyenler; İngiltere’den böyle iki veya üç kız gelmişti. Onları bize gelişlerinden 72 saat sonra bildirdiler. O bize bildirilene kadarda maalesef sınırı geçip gitmişlerdi” diye konuştu.

CR1RiZ1UAAAYDzt

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise konuşmasında, şu anki mevcut binanın yerinin altını otopark, üstünü de meydan olarak düzenleyeceklerini ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın konuşmasında, AK Parti iktidarıyla birlikte dev yatırımlar yapıldığını belirterek, yatırımların artarak devam etmesi için istikrarın zedelenmemesi gerektiğinin altını çizdi.

CR1RidoUwAQXWQ3

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’da konuşmasında, Adıyaman’a asırlık yatırımlar yapıldığını dile getirerek, “Temelini atacağımız mimari yapısıyla şehrimize uygun örnek bir bina olarak inşa edeceğiz. İhale bedeli 48 milyon TL olan hükümet konağımız 25 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecektir. Binanın kapalı alanı yaklaşık 53 bin metrekare olacaktır. Ayrıca 400 araçlık kapalı otopark, 400 kişilik konferans salonu, toplantı salonları ve bir çok sosyal tesisi içerisinde barındıracaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde yeni hükümet binasının temeli atıldı.

CR1RiXpUcAE-B3y

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP