DOLAR 17,9664 0.27%
EURO 18,2666 0.09%
ALTIN 1.016,94-0,48
BITCOIN 420603-1,54%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Arslan;“Kadınlara Halen Eşit Koşullar Sağlanmadı”

Arslan;“Kadınlara Halen Eşit Koşullar Sağlanmadı”

ABONE OL
9 Mart 2010 09:40
Arslan;“Kadınlara Halen Eşit Koşullar Sağlanmadı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

kadgrimcAdıyaman İl Kadın Girişimcileri Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhan Arslan, tüm mücadelelere rağmen kadınların aile yaşamında, çalışma hayatında ve toplumda hak ettikleri eşit koşullar sağlanmadığını söyledi.

Arslan, Ticaret ve Sanayi Odasında yaptığı açıklamada yaşamında tüm alanlarında, insanlık onuru ve değerleri bakımından olduğu kadar hak, fırsat ve sorumluluklar açısından da iki cins arasındaki eşitliğin tanınması ve gerçekleştirilmesi için daha kaç yüzyıl beklenmesi gerektiğini savundu.

Arslan, “ Yasal düzenlemeler, kız çocuklarının okutulmamasının töre cinayetlerinin devam etmesinin, iş yaşamında kadın istihdamının ve kadın girişimciliğin engellenmesine olanak sağlayan düşünce ve önyargıların önüne geçememiştir. Üniversitelere öğrenci alırken kadın erkek ayrımı yapılmazken, iş kanunları ve ülkemizin de imza attığı Birleşmiş Milletler kadına yönelik her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılması sözleşmesine karşı bugün hala kamu kurumları başta olmak üzere personel alım ilanlarına da yansıyan cinsiyet ayrımcılığı oldukça düşündürücüdür. Yaşamın tüm alanlarında kadınlar hala yeterince temsil edilememektedir. Egemen sınıfın çıkarlarına hizmet eden cinsiyet ayrımcılığı çözülmeden özgür ve eşit bir toplum yaratılması mümkün değildir. İnsan ırkı iki kanatlı bir kuştur, bir kanadı kadınlar, diğeri erkekler ve her iki kanatta eşit düzeyde gelişmedikçe, insan ırkı uçamayacaktır. Ülkemizde ve tüm dünyada kadınların hak ve taleplerini elde etme mücadelelerine saygı duyuyor ve destekliyoruz.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP