DOLAR 18,1064 0.09%
EURO 18,2037 0.1%
ALTIN 1.014,84-0,12
BITCOIN 3877840,83%
Adıyaman
31°

PARÇALI BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ATEM, tekstil sektörüne kalifiye eleman yetiştiriyor

ATEM, tekstil sektörüne kalifiye eleman yetiştiriyor

ABONE OL
26 Nisan 2007 00:59
ATEM, tekstil sektörüne kalifiye eleman yetiştiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

atemtekslt(CİHAN)-Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Adıyaman Tekstil Eğitim Merkezi (ATEM) ile kalifiye eleman sıkıntısını gidermeye çalıştıklarını söyledi. Adıyaman Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren kısa adı ATEM’de 30 Nisan’da başlayacak olan yeni kurs dönemi için kayıtlar başladı.

Kursta, Düz Dikiş Makinesi Operatörlüğü, Overlok Makinesi Operatörlüğü, Reçme Makinesi Operatörlüğü ve Orta Kademe Yöneticiliği dalında eğitim verilecek. Kursa katılmak isteyenler 82. Yıl Devlet Hastanesi karşısı Belediye Su İşleri Müdürlüğü’nde kayıtlarını yaptırabilecek.

Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, yaptığı açıklamada, tekstil sektörünün dünyada önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, “Bu sektörün uzmanları da iyi bilirler ki en önemli problemlerin başında kalifiye eleman sıkıntısı gelmektedir. Adıyaman Belediyesi olarak 15 Aralık 2005 tarihinde ATEM’i kurduk. Kursun bin metrekarelik kapalı alanı ile birlikte telefon, elektrik ve su giderleri belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca kursiyerlere paso çıkartılarak belediyemiz otobüslerine ücretsiz olarak binmelerini sağlıyoruz” dedi.

Büyükaslan, şu ana kadar Tekstil Eğitim Merkezi’nden mezun olan yaklaşık 900 kursiyerin yüzde 40’ a yakınının çeşitli fabrikalarda istihdam edildiğini belirterek, ilde yaklaşık olarak 70 tekstil atölyesi mevcut olduğunu ve bu sayının günden güne arttığını kaydetti. Büyükaslan, şöyle dedi:

“5084 sayılı teşvik yasası, ilimizi ve tekstil sektörünü cazibe merkezi haline getirmiştir. İle gelen yatırımcının ilk sorduğu soru ise kalifiye eleman olup olmadığıdır. İşte bu noktada ATEM devreye girmektedir. Çünkü ATEM, tekstil sektöründe ihtiyaç duyulan eğitimli iş gücü talebini karşılamaktadır. ATEM tekstil sektörünün lokomotif unsurudur. ATEM’in vizyonu ise; tekstil sektöründe ihtiyaç duyulan her alanda kalifiye eleman yetiştirebilmektir. ATEM, bölgede katma değer oluşturarak yerel kalkınmaya katkı sağlamıştır. Bu vesile ile 30 Nisan’daki kurs için kayıtlar yeniden başladı. Müracaat etmek isteyenler Belediyemiz Su İşleri içerisindeki ATEM merkezine kayıtlarını yapabilirler.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP