DOLAR 17,8682 -0.03%
EURO 18,4596 0.07%
ALTIN 1.033,34-0,01
BITCOIN 4281893,40%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Atilla Sertel’e Almanya’dan Medya Ödülü

Atilla Sertel’e Almanya’dan Medya Ödülü

ABONE OL
5 Nisan 2013 17:30
Atilla Sertel’e Almanya’dan Medya Ödülü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

4763 atilla sertelAlman Türk Dostluk Federasyonu tarafından verilen “Kybele-2013” ödülüne, Medya dalında TGF Genel Başkanı Atilla Sertel layık görüldü.

Alman Türk Dostluk Federasyonu tarafından 12 yıldır gerçekleştirilen “Kybele-2013” ödülleri açıklandı. 8 kategoride verilen ödüllerde Medya dalındaki büyük ödül, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel’e verildi. Kybele-2013 ödüllerinde Politika dalındaki ödül ise Almanya Başbakanı Angela Merkel’e verildi. Medya dalında Kybele 2013 ödülüne layık görülen TGF Genel Başkanı Atilla Sertel, listedeki üç Türk isimden biri oldu.  Alman Türk Dostluk Federasyonu (DTF) ödüllerle ilgili açıklaması şöyle:
Federasyonumuz, çalışmalarında topluluklarımızın etnik, dinsel, kültürel mensubiyetlerinden bağımsız olarak temel hak ve özgürlükler bağlamında, insan onuruna saygılı barış içinde, demokrasinin katılımcılık, çoğulculuk ve birliktelik anlayışı çerçevesinde, Türkiyenin dahil olduğu bir Avrupa hedeflemektedir. Bu hedefe ulaşmanın anayolu topluluklarımızın birbirilerini daha iyi tanımasından ve karşılıklı adımlar atmasından geçmektedir. Alman Türk Dostluk Federasyonu kısaca (DTF) 12 yıldır Federal Almanya genelininde Alman -Türk Kültür haftaları düzenlemektedir. Yılın altı ayına dağıtılmış olarak organize etmekte olduğumuz kültür haftalarımız, okuma günleri, paneller, tiyatrolar, kabareler Filim gösterileri ve konserlerden oluşmaktadır.
Alman Türk dostluğunu, kültür haftalarımızın sonunda 12 yıldır düzenlemekte olduğumuz ödül töreni ile taçlandırmaktayız. Avrupanın Ünlü ressam ve heykeltraşlarında  kabul edilen değerli sanatçımız sayın İsmail Çobanın yarattığı dört kitabı, dört dini, dört mevsimi, doğuran kadını yani anayı ve  Anadolu yu temsil eden Kybile heykelini 8 katagoride (Politika, Kültür, Medya, Spor, Egitim, Ekonomi,  Destekleme, Onur ) büyük Jürinin belirlediği, Türk- Alman dostluğuna emek veren değerli insanlarımıza sunmaktayız.
Türk-Alman Dostluk ödülü Kybele 2013 yılı Ödüllleri 27 Nisan 2013 tarihin de Bawyera parlementosun da özel Davetlimizin huzurlarında Parlemento başkan vekili Sayın Rode’nin ev sahipliğinde ve Münih büyük şehir belediye Başkanı sayın Chistian Ude nin himayelerinde sahiplerine takdim edilecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP