DOLAR 17,8875 0.07%
EURO 18,4496 0.07%
ALTIN 1.029,520,00
BITCOIN 4298643,70%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

ATSO, ISO 9001 Belgesi’ni Almaya Hak Kazandı

ATSO, ISO 9001 Belgesi’ni Almaya Hak Kazandı

ABONE OL
5 Nisan 2013 11:16
ATSO, ISO 9001 Belgesi’ni Almaya Hak Kazandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ATSO (12)Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası, ISO 9001 belgesi almak üzere yaptığı başvurudan sonra başlatılan eğitim, düzenleme ve denetim süreçlerinin ardından belgeyi almaya hak kazandı.

ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı Belgesi törenle ATSO Başkanı Mustafa Uslu’ya takdim edildi.

ATSO’nun almış olduğu belgeyle birlikte kentimizin markalaşması için ciddi bir çalışma içerisine girilmesi gerektiğine dikkat çeken ATSO Başkanı Mustafa Uslu, “Odamızın sunduğu hizmetlerin kalitesinin artırılması amacıyla, ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Standartı kapsamında kalite yönetim sistemi belgemizi alarak, amacımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Süper ligde oynadığımızı bilmemiz gerekiyor”

“Odamız 5174 sayılı TOBB kanunu ile ilgili mevzuat çerçevesinde, insanı merkezde tutan bir anlayışı benimsemiştir” diyerek sözlerine devam eden ATSO Başkanı Mustafa Uslu, “ATSO olarak hizmetlerimizi uluslararası belgelendirme ile güvence altına almak istedik ve bu nedenle ISO 9001 Kalite Belgesi için başvurularımızı yaptıktan sonra kalite belgesi ile ilgili sertifikasyon ve eğitim çalışmalarımızı tamamladık. Ara denetim ve nihai denetimler sonucu yapılan değerlendirme üzerine Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’na ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı kapsamında kalite yönetim sistemi belgesi verildi. Bizlerde böylelikle amacımıza ulaştık. Biraz geç kalınmış da olsa bugün odamızın ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı Belgesi’ni alıyor olması mutluluk verici bir durum. Çünkü kalite konusu çok önemsediğimiz bir olay. Artık öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, herkes kaliteyle yarışıyor. Bugün İtalya’da bir marka olan takım elbise bin 500 Euro’ya satılıyor. Aynı kalitede ama marka olmayan bir elbiseyi ise 300 TL’ye satılıyor. Buradaki fark kaliteden yola çıkarak standartları yakalamaktan geçiyor. Yeni hizmet binamıza geçtikten sonra tüm personelimizle birlikte yaptığımız toplantılarda artık amatör takımda oynamadığımızı söylemekteyiz. Süper ligde oynadığımızı bilmemiz gerekiyor. Bunun bariz kanıtı da ISO 9001 belgesidir” şeklinde konuştu.

Başkan Mustafa Uslu sözlerine şöyle devam etti; “Bu belgeyle olmamız gereken adımları atmamız gerekir. Geçte kalınmış olsa bile bugün bu belgenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu belgemiz ilimize, bütün yönetim kurulumuza ve bütün meclis üyelerimize hayırlı olsun.  Artık bu belgeyle kalmayarak, bundan sonraki aşamada sadece ATSO’nun değil, kentimizin markalaşması için ciddi bir çalışmalar içerine girmemiz gerekiyor. Bundan sonraki süreçte kentimizin markalaşması için ciddi çalışmaların içerinse gireceğiz. Artık ülkeler değil, iller kendi aralarında rekabet içerisindeler. Kaliteyi ve hizmeti olmazsa olmazımız olarak kabul edeceğiz, çıtamızı yükselteceğiz.”

“Bizlerde bu kaliteyi belgelendirmiş olduk”

Kıraç Yönetim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı C.Dr. Muzaffer Kıraç ise, “Bu belgeyi almak öyle kolay değil. Yaklaşık 4 aylık bir süre içerisinde başta yönetim kurulu başkanımız olmak üzere, genel sekreterimiz ve ATSO’da görev alan bütün personelimiz elini taşın altına koydu. Alınan belge ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı Belgesi. Çok güzel araba kullanabilirisiniz ama ehliyetiniz yoksa ceza alırsınız. Burada zaten kaliteli bir yönetim var. Bizlerde bu kaliteyi belgelendirmiş olduk” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP