DOLAR 17,8984 -0.09%
EURO 18,3856 0.19%
ALTIN 1.017,37-0,01
BITCOIN 410752-3,85%
Adıyaman
36°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

ATSO’dan Girişimcilik Hamlesi

ATSO’dan Girişimcilik Hamlesi

ABONE OL
1 Haziran 2017 01:19
ATSO’dan Girişimcilik Hamlesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Girişimcilik ruhunun canlandırılması ve yeni girişimcilerin yetişmesi için Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri tamamlandı.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR İl Müdürlüğü’nün ortak organizasyonunda düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik eğitimler sona erdi.13 Nisan 2017-23 Mayıs 2017 tarihleri arasında Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Girişimcilik Eğitimi yapıldı.1’iengellilere yönelik olmak üzere 4 eğitim Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonunda,1’er eğitim iseKâhta ve Besni ilçelerinde gerçekleşti. Girişimci adaylarının Adıyaman ekonomisine kazandırılması açısından eğitimlerin önemi ortaya çıktı.Düzenlenen eğitimler 32 saat olup kurs sonrasında 150 girişimci adayı sertifika almaya hak kazanacak.

Girişimciliğin desteklenmesinin ve yeni istihdam yaratmanın önemini vurgulayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize, yeni iş fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı olmak ve projelerini hazırlarken izleyecekleri yol ile kuracakları işletmelerin başarı düzeylerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni hayata geçirdik. Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimciliği önemsiyoruz. Devlet bu konularda kesenin ağzını açmış durumda. Bu desteklerden maksimum oranda faydalanmamız gerekiyor. Biz çok sayıda kişiye girişimcilik eğitimi verdik. 32 saat sürecek olan eğitimleri tamamlayan kursiyerlerimiz KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanacak. Sunacakları projelerin başarılı bulunması halinde ise yeni kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 50 bin TL hibe ve 100 bin TL’lik faizsiz kredi desteğinden yararlanma fırsatı bulacaklar. Yeni iş kurmak isteyen girişimcilerimizi, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmaya davet ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP