DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 384976-1,30%
Adıyaman
37°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Aydın:“Engelliler İçin Yapılanlar Lütuf Değil Haktır”

Aydın:“Engelliler İçin Yapılanlar Lütuf Değil Haktır”

ABONE OL
11 Mayıs 2008 01:13
Aydın:“Engelliler İçin Yapılanlar Lütuf Değil Haktır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: F.Rüştü BEREKET
ahmetaydin688Ak Parti Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın,Engelliler haftası nedeniyle bir açıklama yaparak,Engellilerin ve kendileri için yapılması gerekenlerin,tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da toplumumuzu yakından ilgilendiren bir insanlık meselesi olduğunu,öneminin her geçen gün daha arttığını belirtti.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın,yaptığı açıklamada,AK Parti iktidarının Engelliler konusunda birçok bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirdiğini,çıkarılan kanunlar ve kurumsallaşmaya dayalı hizmetlerle engelli vatandaşlarımıza sahip oldukları haklarını hukukla,eğitimle ve istihdamla bir bütün olarak düşünerek insan onuruna yakışır bir şekilde,karşı karşıya bulundukları riskleri en aza indirdiklerini,koruyucu ve yönlendirici bir ulusal politika izlediklerini belirterek “Engelli yurttaşlarımız için yapılanlar ve temin edilen haklar onlar için bir iyilik veya bağış olarak görülmemeli,insan olmalarından kaynaklanan en temel doğal hakları olarak ele alınmalıdır.Üretimde katkı payı olan bireyler olarak kendileri ve ülkeleri için katma değer yaratan bireyler olarak engelli vatandaşlarımızın ülkemize ve toplumumuza kazandırılması şarttır.En başta kendi geleceğine,çevresine ve memleketine umutla bakan,özgüvene sahip,BEN BAŞARABİLİRİM anlayışını hedefleyen yurttaşlar olarak bugüne kadar yaptıkları ve sahip oldukları başarılarla tüm ulusumuzun göğsünü kabartmışlar ve bizlere tarifsiz sevinçler yaşatmışlardır” dedi.

            Ak Parti Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın,Herkesi Engelliler konusunda daha hassas olmaya davranmaya davet ettiğini ifade ederek, ‘Dünya Engelliler Haftası’nı kutladığını,gelecek günlerin engellilere,mutluluk ve sağlık getirmesini temenni ederek sözlerini noktaladı.

                                              

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP