DOLAR 17,9626 0.26%
EURO 18,2784 0.12%
ALTIN 1.018,35-0,34
BITCOIN 421149-1,62%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Aydın, “Sağlıkta Dönüşümde Önemli Mesafeler Katlettik”

Aydın, “Sağlıkta Dönüşümde Önemli Mesafeler Katlettik”

ABONE OL
13 Mart 2010 11:48
Aydın, “Sağlıkta Dönüşümde Önemli Mesafeler Katlettik”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ahmet aydnmart (1)Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, sağlıkta dönüşümde önemli mesafeler katledildiğini söyleyerek, Türkiye’de eskisi gibi kuyruklarda can veren vatandaşların görüldüğü bir ülke olmadığını söyledi.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Aydın, insanı yaşatmayı ve insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal ve saygın mesleği büyük özveriyle yerine getiren tıp camiasının dün olduğu gibi bugünde vatan toprağının her karışında özveriyle çalışmalarını sürdürmekte ve insanımızın dertlerine deva olmaya devam ettiğini ifade etti.  

            “Her alanda olduğu gibi özellikle sağlık alanında da sistemin geliştirilmesi, daha kaliteli sağlık hizmetlerinden tüm vatandaşların yararlanması öncelikli görev olmalıdır.” Diyen Aydın, şöyle devam etti;

“Bu manada, son yıllarda kamu ve özel sektör sağlık kurumlarında önemli değişim ve gelişmeler yaşanmıştır. Herkese eşit ve kaliteli sağlık hizmeti anlayışıyla düzenlemeler yapılmış, günümüz ihtiyaçları ve gelişmeleri takip edilerek ‘’Sağlıkta Dönüşüm Programı ‘’ nda önemli mesafeler kat edilmiştir.

            Ak Parti iktidarımız döneminde uzun yıllar göz ardı edilen pek çok sağlık sorununun üzerine gidilerek, önemli gelişmeler hayata geçirilmiştir. Sağlık alanında vatandaşımıza hizmet götüren tüm kurumlarımız tek bir çatı altında birleştirilmiş, vatandaşlarımız istedikleri sağlık kurumundan yararlanma hakkına kavuşmuştur.

            Yine sağlık kuruluşlarımızın fiziki şartlarında yapılan düzenlemeler ve yeniliklerin yanı sıra, her geçen gün birbiri ardına hizmete geçen yeni tesislerle artık Türkiye eskisi gibi kuyruklarda can veren vatandaşlarımızın görüldüğü Türkiye değildir.

            Gece gündüz, yağmur çamur demeden, bayram tatil bilmeden insan yaşamına saygı çerçevesinde büyük bir özveriyle sağlıklı bir toplumun oluşması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen tıp camiamızı da, bu gelişmelerle beraber göstermiş oldukları gayretleri için bir kez daha kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum.

            Tüm tıp camiası çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını en içten duygularla kutlarken, bu kutsal görevlerinde başarılarının devamını diler, sevdikleri ve aileleriyle beraber sağlıklı günler geçirmelerini temenni ederim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP