DOLAR 17,9772 0.29%
EURO 18,2672 0.09%
ALTIN 1.017,52-0,42
BITCOIN 420267-1,84%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Balıkesir’den Davet Var

Balıkesir’den Davet Var

ABONE OL
11 Mart 2010 10:30
Balıkesir’den Davet Var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balkesir(1)Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından organize edilen, 13 mart 2010 tarihinde gala yaşam ve aktivite merkezinde gerçekleştirilecek olan “eğitimde iyi örnekler yerel Çalıştayı 2010’a Adıyaman Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu “birebir öğretim” projesi ile poster sunum dalında davet edildi.

Uyguladığı projelerle Adıyaman’ın adını Ulasal ve uluslararası arenada duyuran projeler okulu; ilimizi Balıkesir’de Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Ahmet Korkmaz temsil edecek.

2010 eğitimde iyi örnekler Çalıştayı Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Belediyesi tarafından desteklemekte.

Konu hakkında bir açıklama yapan Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Korkmaz,  “Birebir Öğretim” Projesi 2008 yılında Sabancı Üniversitesi tarafından düzenlen Eğitimde İyi Örnekler Konferansında poster dalında sunuma değer görülmüş olup ilimizi başarıyla temsil ettiğini belirterek; “Projemizi özetleyecek olursak; Birebir Öğretim adını verdiğimiz projemizde “Başöğretmen Atatürk’ün ”Eğitimde feda edilecek tek fert yoktur.”vecizinden hareketle; Okulumuzda 2007 / 2008 Eğitim Öğretim yılında okuma yazma ve Matematik becerisi yetersiz olan öğrencilere yönelik olarak Birebir Öğretim programı uygulanmaya başlandı. Öncelikle okuma yazma ve Matematik becerisi yeterli olmayan öğrenciler tespit edildi. Bu öğrencilere ders vermek için sınıflarda branş öğretmenleri tarafından ders işlenen saatlerde boş kalan 4.ve 5. Sınıf öğretmenlerinden destek alındı.  Programa aldığımız öğrenciler Matematik ve Türkçe derslerinden alınarak Birebir Öğretim sınıfı olarak düzenlediğimiz sınıfta eğitildi. Bu uygulama ile 4.sınıftan başlayarak 8.sınıfa kadar öğrencilere okuma yazma becerisi kazandırıldı. Matematik dersinde ise bir hayli aşama kaydedildi. Öğrenciler normal sınıflarda öğretmenlerinin çok hızlı ders anlattıklarını dile getirerek birebir verilen derslerde daha iyi öğrendiklerini, okula karşı ilgilerinin arttığını dile getirmeye başladılar. Ders veren öğretmenler de öğrencilerin özgüvenlerinin arttığını ve öğrenme isteklerinin arttığını dile getirdiler” şeklinde konuştu.

Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Proje yürütme ekibi ise şu şekilde oluşmakta, Ahmet Korkmaz (Koordinatör),Ümran Ağır,Semra Karadağ,Kadir Özer, Serkan Batuk, Kemal Tuncay ve Mehmet Urhan’ dan oluşmakta

Balıkesir 2010 eğitimde iyi örnekler Çalıştayına katılımcılar ise şöyle sıralanmakta; Sabancı Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, PKM Başkanlığı, EĞİTEK, EARGED, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Öğretmen Akademisi Vakfı, Eurocons Eğitim Danışmanlık Hizmetleri, EM-KO/Akıllı Tahta, Ankara AR-GE, İzmir AR-GE, Denizli AR-GE, Burdur AR-GE, Kırklareli PKE, Bursa AR-GE, Manisa AR-GE, Çanakkale AR-GE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP