DOLAR 17,9517 0.19%
EURO 18,3922 0.31%
ALTIN 1.017,840,04
BITCOIN 417008-2,25%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başarı Hikayesi Yeniden Yazılıyor

Başarı Hikayesi Yeniden Yazılıyor

ABONE OL
26 Temmuz 2017 10:08
Başarı Hikayesi Yeniden Yazılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fen ve Sosyal Bilimler İmam Hatiplerle Buluşuyor

İzci “Pırlanta Gibi Çocukları Mücevher Hassasiyetiyle İşleyeceğiz”

2017-2018 eğitim öğretim yılında proje okulu olan Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimleri İmam Hatiplerle buluşturuyor.

Başarı Hikayesi Yeniden Yazılıyor 1

TEOG şampiyonlarını kadrosuna dahil eden proje okulu, bir birinden başarılı ve seçkin öğretmenlerle hedef büyüttü. Adıyaman’ın en köklü okullarından biri olan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu yeni tabelasıyla eğitim ve öğretim sezonunu bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında ilk kez uyguladığı İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulları uygulamasında Adıyaman Proje Fen Lisesi olarak seçilen Anadolu İmam Hatip Lisesi, ‘Proje Okullar’ kapsamında ülkenin dört bir yanındaki liseler arasından seçilen Türkiye genelinde güzide okullar arasında yerini aldı.

Başarı Hikayesi Yeniden Yazılıyor 3

“EN KÖKLÜ EĞİTİM KURUMLARINDAN BİRİYİZ”

Bundan sonra Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi müfredatı uygulayarak eğitim öğretime devam edecek olan Proje Okulunun Müdürü Gaffari izci, Anadolu İmam Hatip Lisesinin Adıyaman’ın en köklü okulları arasında yer aldığını belirterek “ 1968 yılından beri ilimizde hizmet veren okulumuz Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi şimdiye kadar yüzlerce akademisyen ve binlerce mezun vermiş, bu ilin en köklü eğitim kurumlarından biridir. 2014 yılından beri Türkiye’de ilk olarak fen liseleri şubeleri projesi uygulamaktayız. Proje odaklı bakış açısı ve özverili çalışmakların neticesi olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Lisesi kapsamına alınmıştır. İlimizde ilk olan erkek Proje Fen Lisesi Adıyaman’ımıza hayırlı olsun. Kurumsal olarak Türkiye genelinde imam hatip fen lisesi kavramını ilk defa yazılı olarak ve görsel medyada kullanan okul olmuştur. Özellikle Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif yılmaz beyin gayretleri daire başkanlarımızın emekleri ve siyasilerimizin emek ve çabalarıyla okulumuz proje okuluna dönüştü. Seçkin idareci, öğretmen, öğrenci ve özel müfredatıyla proje fen lisesi bu ilin eğitiminde yeni ufuklara yol açacaktır. Hedefimiz akademik başarı ile beraber ahlaklı, adaletli, imanlı ve ilim sahibi, geleceğin örnek, öncü ve lider gençlerini yetiştirmektir. Unutmayın, bir milletin asil gücü topu, tüfeği, tankı değil, imanlı ve ahlaklı gençliğidir, bakış açısıyla “ Başarı hikayemizi yeniden yazıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Başarı Hikayesi Yeniden Yazılıyor 4

“6 ÖĞRETMEN ARKADAŞIMIZI KADROMUZA DAHİL ETTİK”

Proje okullarının cumhuriyetle yaşıt olduğunun altını çizen İzci, “Fakat bugüne kadar proje okulları kamuoyuna anlatılmadı ve aktarılmadı. Vefa, Kabataş Robert ve Amerikan koleji gibi okullar proje okullarıdır. Fen liseleri ve Anadolu liseleri dahil olmak üzere sadece proje okullarında milli eğitim müdürlüğümüzce beraber buraya gelen öğretmenleri bizler belirledik. Seçilen öğretmenlerimizce kendi branşlarında kendilerini ispat etmiş. Başarılarıyla ve duruşlarıyla öğretmenlik mesleklerine olan duyarlılıklarıyla kendilerini öğrencilerine ve kamuoyuna kabul ettirmiş öğretmenlerden seçildi. 6 öğretmen arkadaşımız dilekçelerini verdi. Onları okulumuzun kervanına katacağız. Bu öğretmen tercihleri fen lisesi ve Anadolu liselerinden ayıran en önemli özelliktir. Bir başka özellik ise sınırlı sayıda ve başarılı öğrencilerle eğitim ve öğrenime devam ediyor. Fen ve sosyal bilimler liseleriyle müfredatlar aynıdır. İmam hatip meslek lisesi dersleri yüzde 25 oldu.  Bir başka özellik ise ulusal ve uluslar arası eğitim projeleri üretebilir ve uygulayabilirler. “dedi.

Başarı Hikayesi Yeniden Yazılıyor 2

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE YÖN VERECEK İMAM HATİPLİ BİRER NESİL OLARAK YETİŞTİRECEĞİZ”

Türkiye’nin geleceğine yön verecek imam hatipli birer nesil olarak yetiştireceğiz” diyen İzci, konuşmasını şöyle sürdürdü ; “2014 yılı kasım ayında göreve geldiğimde okul taban puanı 151 idi şimdi ise 400 üzerinde kapatacağımızdan eminim. Pırlanta gibi çocukları mücevher hassasiyetli işleyecek Türkiye’nin geleceğine yön verecek imam hatipli birer nesil olarak yetiştireceğiz.

İmam hatipler bu ülkenin geleceğidir. Ben bunu 28 Şubatta böyle gördüm ve böyle anladım. 15 Temmuzda bu milletin himmet paralarıyla devletin imkanlarıyla okuyanlar milletin meclisini köprüsünü, bizzat milletin kendisini bombaladılar. İşte bunlara karşı direnecek yanlışlara düşmeyecek milletin varlığını ve milli iradeyi her şeyin üstünde tutacak aklını ve fikrini hiç kimseye teslim etmeyecek bir imam hatip nesli yetiştirmemiz gerekiyor. Ülkenin temel geleceği budur.

Başarılı öğretmen arkadaşlarımızla TEOG şampiyonlarımızla proje fen lisesi çatısı altında onların önündeki bütün engelleri kaldırarak çok ciddi eğitim olanağı sağlayacağız.  Başarılı doktorlar, mühendisler, bürokratlar yetiştireceğiz.” Şeklinde konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP