DOLAR 17,9669 0.27%
EURO 18,2851 0.19%
ALTIN 1.021,20-0,06
BITCOIN 420670-1,35%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Belediye Doğalgazla Isınacak

Belediye Doğalgazla Isınacak

ABONE OL
17 Mart 2010 00:34
Belediye Doğalgazla Isınacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beldogal (2)Önceki günlerde Ak Mercan Şirketiyle alt yapı protokolünü imzalayan Adıyaman Belediyesi, bu kez abonelik sözleşmesini imzalayarak doğalgazlı oldu.

Daha önceden Adıyaman Devlet Hastanesi, 82. Yıl Devlet Hastanesi ve Adıyaman Üniversitesi gibi kurumlarla abonelik sözleşmesi imzalayan Ak Mercan Doğalgaz firması bu kez Adıyaman Belediyesiyle abonelik sözleşmesi imzaladı.

Adıyaman Belediye Meclis Salonunda düzenlenen imza törenine Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Ak Mercan Genel Müdürü Mehmet Soysal ve gazeteciler katıldı.

İmza töreninde konuşan Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Ak Mercan şirketinin yüzde 10 ortakları olduklarını söyleyerek, sözleşme gereği herhangi bir ücret alınmayacağını ifade etti.

“Ak Mercan şirketinden daha ucuz doğalgaz bekliyoruz” diyen Büyükaslan, Adıyamanlıları doğalgaz kullanımına davet etti.

“Doğalgazın hızla gelişmesinin sağlanması için belediye olarak elimizden geleni yapacağız” diyen Büyükaslan, “ Doğalgazın hızla gelişmesiyle 1. derece hava kirliliğinde bulunan ilimizde böylece bu kirlilikten kurtulmuş olacak. 10 yıl önce hayal edemeyeceğimiz doğalgazı şimdi yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.”diye konuştu.

Ak Mercan Genel Müdürü Oğuzhan Soysal, Adıyaman Belediyesinin doğalgazda ilk adımı attıklarını söyleyerek, “ Daha önceden alt yapı için protokol imzalamıştık. Şimdide abonelik sözleşmesini imzalıyoruz. Bu sözleşmenin ardından diğer kurumlarımızla da sözleşme imzalamak istiyoruz.”dedi. 

Doğalgazın hem çevre hem de ekonomik olarak önemli olduğunu dile getiren Soysal, “ Doğalgaz elektriğe oranla 4 kat, tüpgaza oranla 6 kat ve kömüre göre yüzde 30 daha ucuz ve ekonomiktir. Adıyaman’a verdiğimiz doğalgaz da diğer illere oranla çok ucuz. Kar bedeli sıfır düzeyde. Çok cuzi rakamlarla kullanıyoruz. 2007 yılında başlayan doğalgaz hikâyemiz tüm hızıyla sürüyor. Adıyaman merkez, Kâhta ve Gölbaşı’na da yatırım gerçekleştiren firmamız bu yıl içerisinde Sümerevler, Alitaşı, Altınşehir, Akkonut ve Adıyaman Üniversitesinde yoğun olarak çalışma gerçekleştirecek.”dedi.

İklim şartlarına göre çalışma yaptıklarını söylen Soysal, “ Abonelik sayımız hızla artıyor. 2 ay önce 115 aboneye sahip iken şimdilerde bin 200’e ulaştık. Bu yıl ki hedefimiz 10 bin aboneye ulaşmaktır. Daha da önemlisi 2013 yılına kadar bütün Adıyaman’ı doğalgazla buluşturacağız.” Diye konuştu.

Doğalgazla ilgili zaman zaman yapılan zam haberlerine de değinen Soysal, zamın olmadığını tam tersine doğalgazın ucuz olduğunu ileri sürdü.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP