DOLAR 17,9488 0.07%
EURO 18,3684 0.06%
ALTIN 1.017,610,05
BITCOIN 423010-1,38%
Adıyaman
36°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Besni Devlet Hastanesi Bölgede İlk, Türkiye’de 18.  Oldu

Besni Devlet Hastanesi Bölgede İlk, Türkiye’de 18.  Oldu

ABONE OL
9 Ekim 2017 18:22
Besni Devlet Hastanesi Bölgede İlk, Türkiye’de 18.  Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Besni Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın Anne Sağlığı Hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla yürüttüğü ‘Anne Dostu Hastane’ programı kapsamında Türkiye’de bulunan 1200 hastane arasından ‘Anne Dostu Hastane’  ünvanı alan 18. hastane oldu.

Besni Devlet Hastanesi Bölgede İlk Türkiye’de 18. Oldu 3

Aynı zamanda Güneydoğu Anadolu bölgesinde bu ünvana sahip ilk ve tek hastane konumuna geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen ekip tarafından 2-6 Ekim tarihleri arasında yapılan denetim sonrası yapılan sonuç toplantısında Besni Devlet Hastanesinin istenilenkriterleri sağladığı ve 97 Puan ile “Anne Dostu” ünvanı almaya hak kazandığı açıklandı.

 

Konu ile ilgili Adıyaman İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz yapmış olduğu konuşmada; 2015 Yılında Sağlık Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu ‘Anne Dostu Hastane’ projesi toplantısına davet edildim. Yapılan sunumları izlediğimde çok heyecan duydum ve Türkiye’de buünvanı alan ilk hastanelerden birinin kendi ilimizde olması gerektiğini düşündüm, döner dönmez bütün başhekimlerimize bu projeyi anlatarak bu heyecanı paylaştım, Sadece ünvanı almaktan ziyade Adıyaman halkının bu hizmeti dünya standartları seviyesinde almasını istiyorduk. Adıyamanda Besni Devlet Hastanesi bu konuda tüm yöneticileri, çalışanları ve hekimleri ile bu işe şevkle ve heyecanla sarıldılar. Ve bu ünvanı Adıyaman’da ilk alan hastane oldular.Geçmişte hatırlamak istemeyeceğimiz görüntülerden sağlıkta kaliteli hizmet dönemine geldik. Anne adaylarının belki hayatındaki en büyük , en kutsal görevi yerine getirirkenki hissiyatının çok daha insani olması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Şükürler olsun ki Devletimiz artık o kadar güçlü, o kadar güzel hizmetler veriyor ki, ülkemizin her tarafında dünyaya emsal olacak işler yapılıyor. Ben gerçekten emeği geçen yöneticilerimize, hekimlerimize, ebe ve hemşire arkadaşlarımızave temizlik personelimize  çok teşekkür ediyorum. Besni Devlet hastanesinin bu başarısının ilimizdeki diğer hastanelerimize emsal olacağını düşünüyorum. Yüksek puan ile alınan bu başarının sürdürülebilir olması gerektiğine inanıyorum. Besni ve Adıyaman Halkımıza hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Helli “Anne Dostu Hastane uygulaması ile amacımız, kaliteli doğum hizmetleri sunmak, böylece anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamaktır. Hastanemizde mahremiyete dayalı tek kişilik “Doğum Odaları” oluşturduk. Bu odalarda anne adayının doğumunu beklerken ve doğum esnasında gerekli olabilecek bütün imkanları sağladık. Anne adayı tek kişilik doğum odasında, sağlık çalışanlarından her türlü desteği ve yardımı birebir alarak doğumu huzurlu bir ortamda, yanında uygun bir refakatçisi ile kendilerini rahat, ev ortamında hissederek gerçekleştirebileceklerdir. Çalışmalarımızda bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Erdoğan Öz’e ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimizi sunarım ” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP