DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 385622-0,51%
Adıyaman
37°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bilenlerler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretti..

Bilenlerler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretti..

ABONE OL
10 Mayıs 2008 17:06
Bilenlerler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretti..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

bilenlerbilmeyenlereTürkiye’de bilgisayar okur okuryazarlığının artması ve bilişim teknolojilerinin sosyal imkânları kısıtlı gençler tarafından da kullanılabilmesi için başlatılan “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” programı kapsamında Adıyaman’da düzenlenen kurs sona erdi.

 

 

Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi’nde,düzenlenen ve 6 gün süren kurs sonunda 19 genç bilgisayar öğrenerek sertifikalarına kavuştular.

Habitat için Gençlik Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Microsoft Türkiye’nin ortaklığında yürütülen bu önemli kalkınma odaklı proje hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

Ülkemizde 15 ile 25 yaş arası 100 bin gence temel bilgisayar eğitimi sunabilme hedefiyle ikinci aşamasına giren Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi’nin 45 ildeki 250’yi aşkın genç gönüllü eğitmeni 12.500’den fazla ihtiyaç sahibi genç, çocuk ve kadına bilgisayar okuryazarlığı eğitimleri ulaştırdı.

Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi Sorumlusu Yeşim Çelik Süzer, “Projemizin 3. yılında özellikle dezavantajlı gençlerin bilişime erişimini kolaylaştıran Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi, Birleşmiş Milletler ve Microsoft tarafından dünyanın en iyi uygulamalarından biri olarak gösterilmektedir. Daha çok ilde daha fazla gence temel bilgisayar eğitimleri ulaştırma hedefi doğrultusunda 2008 yılında birçok bölgesel eğitmen eğitimleri gerçekleştirildi. Ankara, Eskişehir, İstanbul, Adana, İzmir, Samsun ve Rize’de gerçekleştirilen eğitimlere Güney Doğu Anadolu Bölgesi eğitmen eğitimimizle devam ediyoruz. Güney Doğu Anadolu Bölgesi eğitmen eğitimi 4 – 9 Mayıs 2008 tarihlerinde 6 tam gün olmak üzere Adıyaman’da, Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi’nde, Adıyaman Gençlik Meclisi’nin de desteği ile gerçekleştirildi.  Bu eğitimin ardından projemize dahil olan yeni geç gönüllülerimizin yılda en az 100 kişiye temel bilgisayar eğitimleri ulaştırması beklenmektedir.  “dedi.

Süzer, Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi’nde gerçekleştirilen eğitime Adıyaman, Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis’ten 19 kişinin katıldığını kaydetti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP