DOLAR 17,9348 0.01%
EURO 18,3548 -0.03%
ALTIN 1.015,55-0,17
BITCOIN 421740-0,33%
Adıyaman
36°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bölge Birincisi Anadolu Lisesi Türkiye Finallerinde

Bölge Birincisi Anadolu Lisesi Türkiye Finallerinde

ABONE OL
8 Ekim 2017 20:14
Bölge Birincisi Anadolu Lisesi Türkiye Finallerinde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” yarışmasında saha ziyaretlerinin ardından Türkiye genelindeki 106 çalışmadan birisi de Adıyaman Anadolu Lisesi projesi olmuş ve bölgesel düzeyde Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler kapsamında birincilik alarak, Türkiye Finallerinde yarışmaya hak kazandı.

Bölge Birincisi Anadolu Lisesi Türkiye Finallerinde 2 2

Okul Müdürü Abdulkerim Işık, “Projemiz bir vizyon çalışmasıdır ve tüm Türkiye’ ye örnek olacağına inandığımız bir projedir. Farklı şehir, ilçe ve köylerden gelen pansiyon öğrencilerimizin günlük yaşamlarının daha güvenli, sağlıklı ve paydaşlarımızı rahatlatacak biçimde süreci yönetmek amaçlanmışken aynı zamanda giderlerde/planlamada ekonomiklik, zaman ve iş tasarrufu konularında da yararlı olacak bir işleyişe sahiptir. Projemiz; sahip olduğu veli takibi, şeffaf yönetim ve işleyiş, anlık idari takip, hızlı veri, güvenli ve kolay uygulama özellikleri ile fark oluşturmaktadır. Çalışmalarda emeği geçen öncelikle bilgisayar öğretmenlerimiz Sadık Çetinkaya, Mustafa Göksu ve Müdür Yardımcılarımız Habib Yıldırım ve Kadir Yaprak’ı tebrik ediyorum. Tüm pansiyon idaresi, belletmen öğretmenler, veliler ve öğrencilerimizle projeyi daha üst noktalara taşıyacağımıza inanıyorum ” dedi.

Projenin gerçekleştirilen deneme uygulaması sonucunda süreçten özellikle okul idaresi, belletici öğretmenler ve konu ayrıntılı anlatıldığında öğrenci velileri oldukça yararlı ve memnuniyet verici bir ortam oluşacağı ortak kanaatlerini ifade ettiler. Ülke genelinde kabul görmesi halinde sistemin tüm velilere her yerde ulaşılabilir olacağı proje ekibi tarafından belirtildi.

Bölgesel ödül törenleri 16 Kasım 2017 tarihinde Gaziantep ilinde yapılacak.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP