DOLAR 18,2042 0.09%
EURO 18,2662 -0.2%
ALTIN 996,05-0,46
BITCOIN 363747-1,73%
Adıyaman
33°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Boşanma Komisyonuna Raporuna Tepki

Boşanma Komisyonuna Raporuna Tepki

ABONE OL
26 Mayıs 2016 14:46
Boşanma Komisyonuna Raporuna Tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’den-Boşanma-Komisyonu-Raporuna-Tepki-640x330Boşanma Komisyonunun geçtiğimiz günlerde hazırladığı rapora Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Adıyaman İl Başkanlığı tepki gösterdi.

Raporda yer alan çocuklar ve kadınlara ilişkin araştırmanın kabul edilemez bir durum olduğunu belirten  Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Adıyaman İl Başkanlığı biran önce raporun geri çekilmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Adıyaman İl Başkanlığı rapora ilişkin bir basın metni yayımladı. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Adıyaman İl Başkanı Fatma Ünlü adına yayımlanmış mesajda şu sözler yer aldı,

“Rapor, çocuk istismarcısının tecavüz ettiği çocukla, 5 yıl boyunca sorunsuz ve başarılı bir evlilik sürdürmesi halinde, denetimli serbestlikten yararlanmasını öneriyor. Çocuğun istismarcısı ile evlenmesinin yolunu açmak, ne hukukla, ne adaletle, ne ahlakla, ne de vicdanla açıklanamaz. Bu nasıl bir rapordur ki; çocuğun 5 yıl boyunca, istismarcısının, istismarının devam etmesinin, önünü açmaktadır. Bu nasıl bir rapordur ki, çocuk evliliğinin önünü açmaktadır. Bu nasıl bir rapordur ki, istismarcıya  denetimli serbestlikten yararlanma yolunu açmakta, korumaya almakta ,affetmektedir. Bu rapor, meclis çatısı altında, nasıl olsa çoğunluktayım meclisten geçiririm diye düşünülüyor ise, bir an önce bu düşüncenizden vazgeçin, bizim sizin yasalarınıza kurban edeceğimiz çocuğumuz yok.  Günlerdir, bu konuda atılan  çığlıkları duymanızı, derhal raporunuzu geri çekmenizi bekliyoruz. Aksi takdirde,buna asla müsaade etmeyeceğimizi bilin istiyoruz. Rapordaki şiddet gören kadınlarla ilgili öneriler de asla kabul edilemez önerilerdir. Kadınlar  yıllardır  verdikleri mücadele sonucu, elde ettikleri haklarından,  asla taviz vermeyecek, asla geri adım atmayacaklardır. Ailenin korunması için kurulan komisyondan, toplum olarak beklentimiz, çocuğa ve kadına, istismarı, şiddeti önlemek konusunda,daha ileri,daha önleyici daha koruyucu politikalardır.” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP