DOLAR 18,1967 0.13%
EURO 18,1257 0.15%
ALTIN 1.006,89-0,87
BITCOIN 361482-0,63%
Adıyaman
29°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Boynukara: “Katar Üzerinden Türkiye Hedefe Konulmaktadır”

Boynukara: “Katar Üzerinden Türkiye Hedefe Konulmaktadır”

ABONE OL
12 Haziran 2017 15:23
Boynukara: “Katar Üzerinden Türkiye Hedefe Konulmaktadır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Adıyaman’ın Kahta ilçesi öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada Ortadoğu’da yaşanan bu kargaşaların tek sorumlusunun ABD olduğunu söyledi.

Boynukara Katar Üzerinden Türkiye Hedefe Konulmaktadır

Boynukara, verdikleri  tüm mücadelenin amacının  güçlü  Türkiye’nin daha  ileriye götürülmesi olduğunu  ifade ederek, “Bildiğiniz  gibi  Türkiye 2008 den beri küresel güçlerin hedefindedir, daha  önce  bu güçler  Brezilya  ve  Arjantin’i hedef  aldılar ve amaçlarına kısmen ulaştılar. Çünkü Türkiye, Brezilya ve Arjantin onların kirli oyunları  bozan ülkelerdi. O  ülkelerde  çıkarttıkları eylem ve  gösteriler  ile  devlet  başkanlarını  indirdiler. İşte  o oyunlar  bugün Türkiye’de  sergilenmektedir.  Türkiye  üzerine oyunlar üzerine oyun oynadılar fakat hiç birinde  başarılı olamadılar. Bizlerde  tüm bunların farkında  olup  uyanık  olmamız gerekir”dedi.

Son günlerde    Katar üzerinden Türkiye’nin hedefe  alındığını, Amerika Birleşik Devletleri  Başkanının Arap  ülkelerine jandarmalık yaptığını, Arap ülkelerine bununda  bir  bedelinin olduğunu  söyleyerek,  bu senaryoyu  sahnelediğini kaydeden Boynukara, şöyle devam etti:

“Türkiye  bu hırsızlığa  seyirci  kalmadığından dolayı  Katar’ın yanında  durmaktadır. Onların Katar’a  yaptığı  bu yaptırımların tek sebebinin teröre  destek  verdiğinden dolayı  yapıldığını  iddia ediyorlar. Müslüman Kardeşler  veHamas’tan bahsediliyor. Biri  çıkıp söylesin Müslüman Kardeşler  şurada şu terör olayını  gerçekleştirdi. Zaten Hamas  son zamanlarda  hepten sivil siyaset  ile  mücadelesini  sürdürmektedir. Bunların ikisi de  sivil siyaset  üzerinden iktidar  mücadelesi  vermektedir. Bunlara  örgüt  dediklerine bakmayın ikisi de  siyasi partidir. DAEŞ’i  kimin ürettiğini, kimin peydahladığını  biz  gayet  iyi  biliyoruz, PKK’ya  kimin silah verdiğini  görüyoruz. Yani  kimin terör  örgütlerine destek verdikleri  açık  ve net. Terör’ün ana sorumlusu  ABD’nin   uyguladığı kanlı politikadır”

– TÜRKİYE’NİN AYAKTA DURMASI LAZIM

Türkiye’nin tarihi, sosyolojik  geçmişe  sahip olduğunu, bu güne kadar sürekli  zalime karşı mazlumun yanında  yer aldıklarını ve  yardıma muhtaç milletlere  çok  yardım eden ülkeler  arasında Türkiye’nin  üst  sıralarda yer  aldığını,  yardım edilen   ülkelerin dinine, ırkına bakmadan ve  hiçbir  menfaat  düşünmeden hareket ettiklerinin altını çizen Boynukara, “Bunun için Türkiye’nin ayakta  durması lazım, gücünü tahkim etmesi  lazım. Bunu  en iyi  şekilde  sağlamak için siz  halkımızın her daim desteğine ihtiyacı var. Eğer  siz  devletin ve  bizlerin yanında durursanız  hiçbir güç buna engel olmaz. Bizim 2002 yılından beri  yaptıklarımız  ve yol güzergahımızı  belli. Bazen  değişik  düşüncelere sahip olsa da  bu halkımız  gün geldiğinde  nasıl meydanlara  indiğini gördük. Bu halk Suriye’ye  bakarak devletsizliğin ne kadar zor olduğunu gördü. Bunun için daha çok birlik ve  beraberlik sergileyerek  gücümüzü artırmalıyız” ifadelerini kullandı.

PHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP