DOLAR 17,9683 0.54%
EURO 18,5711 0.81%
ALTIN 1.035,410,56
BITCOIN 4386162,07%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Bozdoğan’ın bu ilin yakasından düşmeye niyeti yok!

Bozdoğan’ın bu ilin yakasından düşmeye niyeti yok!

ABONE OL
9 Kasım 2012 22:03
Bozdoğan’ın bu ilin yakasından düşmeye niyeti yok!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SPOR21221122Daha önce aldığı kararla takımı olağanüstü kongreye götüreceğini söylemesine rağmen, kongrenin gerçekleşmemesi için sürekli çeşitli oyunlar oynayan Adıyamanspor Başkanı Növfel Bozdoğan, takımın kayyuma kalmaması için büyük bir fedakarlık yapan son adayı da kararından vazgeçirmek için elinden geleni yapıyor.

Son yıllarda elde ettiği başarısızlıklardan dolayı ciddi şekilde eleştirilen Adıyamanspor Kulüp Başkanı Növfel Bozdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda olağanüstü kongre kararı alması ve bir daha aday olmayacağını açıklaması tüm ilde büyük bir mutluluğa sebep olmuştu. Geçen hafta gerçekleştirilmesi beklenen ancak Bozdoğan’ın çeşitli oyunları yüzünden bir hafta ertelenen olağan üstü kongreden sonra ortaya konulan çirkin oyunlardan dolayı adaylıktan çekildiğini açıklayan işadamı Hüseyin Koç’tan sonra, takımın kayyuma kalmaması için elini taşın altına koyan bir başka aday Mustafa Kuştepe’nin de adaylıktan çekilmesi için elinden geleni yapan Növfel Bozdoğan, zorluk çıkarmaya devam ediyor.
“2.5 milyon TL getir, kulübün başına geç”
Dün mevcut başkan Növfel Bozdoğan’la görüşen ve Adıyamanspor’un geleceği için fedakârlık isteyen Kuştepe, Bozdoğan’dan “2,5 milyon TL getir, kulübün başına geç” cevabını aldı.
Daha öncede başkanlık yapan ve o süreçte ciddi ekonomik kayıplar yaşayan Kuştepe’nin, o dönem yapılan fedakârlığın benzerini Növfel Bozdoğan’dan da beklediğini söylemesine rağmen, Bozdoğan’ın buna yanaşmaması, “Kulübü bırakmaya niyeti yok” yorumlarına sebep oldu.
Adıyaman kamuoyunu ve Adıyamanspor taraftarını bıktıran Bozdoğan’ın gideceği günü bekleyen Adıyamanlıların bu beklentisinin şu an gerçekleşmeyeceği ihtimali yüksek görünüyor.
“Hüseyin Koç’a sunulan şartlarda almaya razıyız”
1989-1990 yıllarında Adıyamanspor’un Kulüp Başkanlığını yapan ve o dönem ciddi alacakları olmasına rağmen bıraktığı zaman alacaklarının hiçbirisini almadığını söyleyen Mustafa Kuştepe, eğer Adıyaman’ı seviyorsa Növfel Bozdoğan’ın da fedakarlık yapması gerektiğini dile getirerek, “Adıyamanspor’u içinde bulunduğu durumdan kurtarmak için daha önce aday olan Hüseyin Koç kardeşimizin çeşitli sebeplerden dolayı ertelenen kongrede aday olmayacağını açıklamasından sonra, kulübün kayyuma kalmaması için ben ve arkadaşlarım elimizi taşın altına koyduk. Ancak, daha önce Hüseyin Koç’a borcun 400-500 bin TL olduğunu söyleyen Bozdoğan, bize 2.5 milyon TL borç listesi çıkardı. Bu hiç ahlaki bir durum değil. Eğer gerçekten bırakmaya niyeti varsa Hüseyin Koç’a sunduğu şartlarla kulübü almaya hazırız. Ama 2.5 milyon TL gibi bir borcu ödememiz söz konusu bile değil. Bu şartlarda ısrar edilirse adaylıktan çekiliriz” dedi.
“Devletten aldığı arazilerin hesabını versin”
Çıkarılan 2.5 milyon TL borcun tamamının kulübe ait olduğuna inanmadığını da sözlerine ekleyen Kuştepe, “Bu kulüp nasıl yönetilmiş böyle? Ne gelir belli ne de gider. Bu kulübe devletin bağışladığı Küçük Sanayi Sitesi civarındaki 50 dönümlük arazi nerede? Biz bu yola baş koyduk. Adıyamanspor’un başına geçsek de geçmesek de bunların hesabını soracağız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP