DOLAR 17,9708 0.53%
EURO 18,5696 0.81%
ALTIN 1.036,140,63
BITCOIN 4426466,53%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bu Dert Bitmez!

Bu Dert Bitmez!

ABONE OL
17 Aralık 2012 13:38
Bu Dert Bitmez!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BU DERT BTMEZ (2)Adıyaman’da toplu olarak dolaşan başıboş köpekler vatandaşların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Başıboş köpekler nedeniyle özellikle kadınlar ve çocuklar sokakta yürüyemez hale geldiklerini söyleyerek yetkililere tepki gösteriyorlar.

    

Adıyaman’da son günlerde başıboş gezen sokak köpeklerinin sayısının hızla artması, vatandaşları çileden çıkarıyor. Sokaklarda toplu halde gezen köpeklerden dolayı daha önce şikayetlerini dile getirdiklerini ancak çözüm bulmak bir yana sayının her geçen gün daha da arttığı savunan vatandaşlar, “Adıyaman’ın göbeğinde bu kadar köpeğin ne işi var. Şehir merkezinde gezerken, tehlikeli olan bu köpekleri görmek istemiyoruz” diye konuştular.

“Şehir merkezinde gezinen bu köpekler aynı zamanda trafiği de etkiliyor” diyen vatandaşlar, “Araçların önlerine aniden çıkarak araç sürücülerinin fren yapmasına ve cadde üzerinde beklemesine neden olan köpekler şehir merkezindeki trafik akışını da engelliyor. Bu köpeklerin hayvan barınağına götürülmesi gerektiği gibi orada gerekli bakımları yapılmalı. Cadde ve sokaklarındaki sahipsiz köpekler vatandaşı tehdit ediyor. Sokak köpekleriyle ilgili yıllardır yaşanan sorun devam ediyor. Şehir merkezinde, mahallelerde sokak köpekleri vatandaşa korku ve dehşet saçarken, belediyenin kontrol ve denetiminin bu konuda yeterli olmadığı gözlemleniyor. Kapımızın önüne bile çıkamıyoruz, her taraf sahipsiz sokak köpekleriyle dolu. Çocuklarımızı sokağa çıkaramıyoruz. Aç oldukları için çöp bidonlarını devirerek, çöpleri her tarafa saçarak, çevreyi kirleten sokak köpekleri toplatılmalıdır. Avrupa’nın hiçbir yerinde böyle bir manzara olamaz. Maalesef bu sorunun yıllardır bir çözüme kavuşmaması çok acı bir durum. Sokaklarda gruplar halinde gezen başıboş köpekler özellikle yolda çocuklarıyla yürüyen insanları korkutuyor. Vatandaşlar, cadde ve sokaklarda tehlike saçan köpeklerin belediye tarafından toplatılmasını ve köpek çiftliğine götürülmesini istiyorlar. Köpeklerin toplu halde şehir merkezinde gezmeleri nedeniyle yolda yürürken, tedirgin olduklarını ve yetkililerin sokak köpekleri konusunda ciddi bir çözüm bulamamakta olduğunu ifade eden vatandaş neredeyse isyan edecek duruma gelmiş. Köpeklerin herhangi bir sağlık taramasından geçtiğine de inanmıyoruz. Köpeklerde olacak herhangi bir hastalık bizi, ailelerimizi perişan eder” ifadelerini kullandılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP