DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 4381441,68%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Büyük Şampiyona Sona Erdi

Büyük Şampiyona Sona Erdi

ABONE OL
25 Aralık 2018 19:54
Büyük Şampiyona Sona Erdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından Adıyaman’da 22-23 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Yıldızlar Bay/Bayan Epe Flöre ve Gençler Kılıç Türkiye Şampiyonası sona erdi.

buyuk sampiyona sona e4f745fb5be6c8a69384

Adıyaman Yeni Mahalle Spor Salonunda başlayan ve iki gün süren müsabakalar sonrasında büyük çekişmelerle tamamlanan müsabakalarda Türkiye Eskrim Şampiyonları madalyalarını alarak büyük bir mutluluk yaşadı.

 

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliği ile gerçekleştirilen müsabakalara Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Bolu, Balıkesir, Bursa, Denizli, Erzurum, Eskişehir, İzmir, İstanbul, Isparta, Kastamonu, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sakarya, Sivas ve Trabzon olmak üzere 24 ilden 59 kulüp olmak üzere yaklaşık 450 sporcu mücadele etti.

 

Adıyaman’da iki gün süren müsabakalar sonrasında Türkiye Eskrim Şampiyonlarının belli olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş,”İlimizde Türkiye’nin bir çok ilinden gelen bay ve bayan kılıç ustalarını misafir etmekten büyük bir mutluluk duyduk. Hepsi birbirinden başarılı sporcuların büyük bir çekişme içerisinde geçen müsabakalarını centilmenlik ruhu içerisinde tamamlayarak hünerlerini sergiledikleri karşılaşmalar sonrasında birinci olan sporcularımız madalyalarını alarak ülkemizi uluslar arası müsabakalarda temsil etmeye hak kazandı. Ben tüm sporcularımız tebrik ediyor, şampiyonlarımızı kutluyorum” dedi.

 

Şampiyonlara madalyalarını Adıyaman Vali Yardımcısı Âdem Kaya ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş takdim etti.

 

Gençler bayan KILIÇ

1-Delfinsu Aydoğan /Bursa, 2-Berfin Nur Özarslan/Ankara, 3-öykü Ece karkacıoğlu /Kastamonu, 3-Tuğçe Rana kaya/ Ankara

Gençler Erkek KILIÇ

1-Muhammed Furkan kalender/ Ankara, 2-Emirhan Çiftçi/Ankara, 3-Orhun Erke Simav/Bursa, 3-Bilgehan Şahlan/Ankara

Yıldızlar Bayan FLÖRE

1-Alisa İspir/Ankara, 2-Nazlı Ceren Alioğlu/Ankara, 3-Selma Defne Karataban/İstanbul , 3-Eda Feride Demirhan/Ankara

Yıldızlar Erkek FLÖRE

1-Poyraz Tuncer/İstanbul, 2-Alp Eyüpoğlu/İstanbul, 3-Murat Bayraktar/İstanbul, 3-Utku özyalçın/İstanbul

Yıldız Bayan EPE

1-Mehtap Mira Akıncı/İstanbul, 2-Yağmur Sönmüş/Antalya, 3-Duru Fazlıoğlu/Kocaeli, 3-ılgın Betül Şeker/Konya

Yıldız Erkek EPE

1-Bora Özaltın/İzmir, 2-Ahmet Taha uysal /Mersin, 3-Halis Efe Elibol/Ankara , 3-Ahmet Can Özkoku/Mersin

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP