DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 385526-0,80%
Adıyaman
37°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Büyükfırat’ı Duygulandıran Yemek

Büyükfırat’ı Duygulandıran Yemek

ABONE OL
3 Mayıs 2008 16:01
Büyükfırat’ı Duygulandıran Yemek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

milliegtimveAdıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü personeli tarafından Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat’a düzenlenen veda yemeğinde duygusal anlar yaşandı.

 Hisar Salon’da düzenlenen yemeği Vali Halil Işık, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Garnizon Komutanı Dursun Ertuğrul, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz, Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat, kurum amirleri ve eğitim görevlileri katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat için Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarının düzenlediği yemekte, katılımcılar Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat’ın, Adana’ya tayini çıkmasının ardından üzüntülerini dile getirdiler.

Pazartesi günü Adana Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayacak olan Abdulgafur Büyükfırat’a düzenlenen yemekte Vali Halil Işık tarafından plaket verildi.

Vali Işık,” Büyükfırat Eğitime Büyük Katkılar Sundu”

Adıyaman Valisi Halil Işık, Büyükfırat’ın eğitim camiasına kısa zamanda büyük katkılar sağladığını söyleyerek,” Abdulgafur Büyükfırat’ın Adıyaman’da eğitim camiasının lideri olduğunu vurgulayarak,” Milli Eğitim Müdürümüz kısa zamanda Adıyaman’da eğitim konusunda büyük işler çıkardı. Ve emeklerini sonucu olarak Adıyaman’ın sevgisini kazandı. Adıyaman’a çok Milli Eğitim Müdürleri geldi ama hiçbiri Büyükfırat’ın sevgisine erişemedi. Bu başarılar her şeyden önce kendisinden kaynaklanmaktadır. Gerçek büyüklüğü sevgisi ve saygısı ile belirtti. Adıyaman’da gösterdiği başarıları, Adana’da da gerçekleştireceğine inanıyorum. Temennimiz Adana Milli Eğitim Müdürlüğü sonrasında Bakanlığı üst düzeylerinde görev almasıdır. Adıyaman’a göstermiş olduğu hizmetlerinden dolayı Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Büyükaslan” Hem Sevindim Hemde Üzüldüm”

Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat’ın Adana Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasından dolayı sevinç ve üzüntüyü aynı anda yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Büyükfırat’ın kısa sürede Adıyaman Milli Eğitim camiasını toparladığını kaydederek,” Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat’ın Adana Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasından dolayı Adıyaman adına üzüntü, kendisi adına sevinç yaşıyoruz. Bu tayin göstergesi olarak Büyükfırat’ın daha yüksek mevkilere çıkacağına inanıyorum. Büyükfırat vizyon sahibi, üretken ve ekip ruhu ile çalışan kişiliği ile örnek alınan bir insandır” şeklinde konuştu.

Büyükfırat“Başarı Benim Değil Adıyaman Halkınındır”

Kendisi için düzenlenen yemekten ve katılımdan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat ise konuşmasında,” Ben en büyük mevkiiyi Adıyaman halkından aldım. Türkiye’nin hangi ilinde olursam olayım Adıyaman halkının hizmetinde olmaya devam edeceğim. Adıyaman halkının bana olan güvenini kalbimin en derin yerinde saklayacağım. Toplumun herkesimi ile birlikteliyim oldu ama ne kadar benim isteğim üzerine bu tayin gerçekleşirse gerçekleşsin 23 sivil toplum örgütünün benim gitmemem yönündeki dilekçelerde imzalarını görmem beni çok mutlu etti. Adıyaman’ın eğitim camiasında ki başarısı olarak vaat ediliyorum ama bu başarı benim değil Adıyaman halkınındır. Bu başarı bana fatura edildi bende bu faturayı Adıyaman halkına iade ediyorum” şeklinde konuştu.

Dişkaya,” Yapılan Bu Yanlışı Kınıyorum”

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya’da konuşmasında Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat ve Adıyaman Valisi Halil Işık’ın Adıyaman’dan alınmasına tepki gösterdi. Dişkaya, “ Adıyaman Valisi Halil Işık ev Milli Eğitim Müdürümüz Abdulgafur Büyükfırat’ın görev yerlerinin değişmesine karşıyım. Yapılan bu yanlışı kınıyorum. Adana böyle bir müdüre layık da Adıyaman layık değil mi? Bu tayini gerçekleştirenleri şahsım adına kınıyorum.  Sayın müdürümüzün eğitime verdiği katkılar tartışılamaz. Kısa zaman içerisinde Adıyaman halkının sevgisini kazanmıştır. Katılımın yoğun olması da ne kadar sevildiğin bir göstergesidir.” Şeklinde konuştu.

Öte yandan düzenlenen yemekte zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP