DOLAR 18,0855 -0.01%
EURO 18,2491 -0.23%
ALTIN 1.018,44-0,29
BITCOIN 412209-2,09%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

ABONE OL
12 Ocak 2009 11:34
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

hamityasaroktayeksiBasın ulusun ortak sesidir. Bir güç, bir okul, bir yol göstericidir (Kemal Atatürk) Adıyaman Basın Medya Birliği Başkan Vekili Hamit Yaşar, çalışan gazetecilerin günlerini kutladı.

 

    

Adıyaman Basın Medya Birliği Başkan vekili Hamit Yaşar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; Türk basınının 1961 yılında verilen özverili mücadele ile kazanılan haklarının gelinen noktada tek tek elinden alınmaya çalışıldığının ve ekonomik açıdan medyanın gelişimi ile gazetecilerin yaşam biçimleri arasında uçurum olduğunu söyledi. Adıyaman basın medya birliği başkan vekili Hamit Yaşar, “ ilimiz merkezde yayım yapmakta olan 6 günlük 6 haftalık gazete, 6 radyo istasyonu ile yayında olan televizyon kanallarının yanı sıra internet gazeteciliğin inde başarılı bir süreç geçirdiğini idrak etmekteyiz. Çok sayıda basın, medya kuruluşunun varlığı ilimizde basının çok sesli zenginliğini ortaya koymaktadır. Gerek basın kuruluşlarının sahipleri gerekse çalışan mensupları hiçbir zaman dürüst ve ilkeli yayın anlayışının dışına çıkmayarak önemli olan bu görevi layıkıyla sürdürmüş ve sürdürmeye de devam etmektedirler.

          Gazetecilerin sosyal ve ekonomik haklarını güvence altına alan 212 sayılı yasa meslektaşlarımızın özgürce ve toplumun yararlarını gözetecek şekilde görevlerini yapmalarına olanak sağladı. Ancak özellikle yaygın medyada yaşanan gelişmeler, tekelleşme süreci, yayın organlarının sahibinin sesi haline dönüşmesi, siyasete bulaşması ve güven bunalımı yaratması bugünkü durumu doğurmuştur. Bu anlamda benzeri basın yayın organlarında çalışan basın mensuplarının da zaman içerisinde zor duruma düştüklerini gözlemlemekteyiz.  Her türlü olumsuzluğa rağmen halkın haber alma gereksinimini büyük bir sorumluluk içinde yerine getiren basın emekçilerini yürekten kutluyor tüm meslektaşlarıma, sansürsüz, sosyal haklarına kavuşmuş, özgürce görevlerini yapabileceği sorunsuz nice 10 Ocak’lar diliyorum”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP