DOLAR 17,9669 0.27%
EURO 18,2851 0.19%
ALTIN 1.021,20-0,06
BITCOIN 420670-1,35%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Çanakkale Şehitleri “Kürtçe” Anılacak

Çanakkale Şehitleri “Kürtçe” Anılacak

ABONE OL
17 Mart 2010 00:16
Çanakkale Şehitleri “Kürtçe” Anılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

canakkurt(1)Çelikhan Ve Köylerini Kalkındırma, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneğinden bir ilk daha 18 Mart gecesi Çanakkale Şehitleri Kürtçe Anılacak

Çelikhan ilçesinde, Çanakkale şehitleri anma programında “Kürtçe tiyatro” oyununun sergileneceği ifade edildi.

Çelikhan Ve Köylerini Kalkındırma, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği tarafından 18 Mart Çanakkale şehitlerini Anma ve Zaferi kutlama hastası etkinlikleri kapsamında, Çelikhan’dan Çanakkale savaşına giden bir ailenin dramını konu ediyor.Çelikhan Ve Köylerini Kalkındırma, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Celal Kaplan’ın yazıp yönettiği oyunu Çelikhan Tiyatro Grubu üyelerinin oynayacağı belirtildi. Çelikhan Ve Köylerini Kalkındırma, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Sabri Altın,”Demokratik açılım” süreciyle birlikte atağa kalktıklarını ve kendi öz benlikleriyle, Bu ülkeyi ne kadar çok sevdiklerini bu oyunlarla gösterdiklerini ifade etti.

Çelikhan Ve Köylerini Kalkındırma, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Sabri Altın yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi: “Biz ÇED olarak hükümetimizin başlatmış olduğu “Demokratik Açılım” sürecine katkı sunmak için bir dizi çalışma başlattık. Bunlardan bir tanesi de “Kürtçe tiyatro”dur. Hafta sonu Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Salonunda bir oyun sergiledik.18 Mart gecesi ise Çelikhan’da, Çanakkale şehitleriyle ilgili olarak bir oyun sergileyeceğiz. Oyunda Çelikhan’dan Çanakkale’ye savaşmaya giden, bir ailenin dramı konu edilecek. Amacımız Bu ülkenin kuruluş aşamasında bizlerin de temel taş olduğunu dünya kamuoyuna göstermektir. Ayrıca Kürtler konusunda bazı olumsuz düşüncelerin ortadan kaldırmasına vesile olmaktır.”
Haber: Mustafa Aloğlu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP