DOLAR 17,9560 0.04%
EURO 18,5308 -0.07%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430470-1,21%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Çelikhanlı Muhtarlar Ayağa Kalktı!

Çelikhanlı Muhtarlar Ayağa Kalktı!

ABONE OL
25 Haziran 2012 06:00
Çelikhanlı Muhtarlar Ayağa Kalktı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

adlmkÇelikhan ilçesinde Muhtarlar Derneği, HSYK tarafından Çelikhan Adliyesinin kapatılması ile ilgili yazılı bir basın açıklamada bulundu.

Çelikhan ilçesinde Muhtarlar Derneği, HSYK tarafından Çelikhan Adliyesinin kapatılması ile ilgili yazılı bir basın açıklamada bulunarak, “Tüm muhtarlarımız ve belediye başkanlarımız ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere 52 tane mühür alındı. Bunların birer nisasını Cumhur Başkanına, Başbakana, Adalet Bakanlığına ve Adıyaman Milletvekillerine faksla gönderdiklerini ve vatandaşlarımıza da gerekirse imza toplayacağız” dedi.
Çelikhan Muhtarlar Derneği olarak “2002 tarihinden buyana Türkiye’yi ekonomik sosyal kültürel olarak ıstırarlı bir şekil büyüme ve gelişmesini sürdürmektedir. İlçemizde güven ve istikrar ortamının oluşması sonucu, ülkemizin geçleşmesi ve büyümesi, dünya ülkeleri arasında söz sahibi olması gibi Cumhuriyet tarihi boyun elde edilemeyen başarıları elde edilmesini sağlamıştır. Ancak geçtiğimiz günlerde İlçemiz Adliyesi “işlerin azlığı” gibi hukukun katledildiği ayaklar altına alındığı kamu hizmetlerinden yararlananların “müşteri” olarak görülmeye başlandığı belirten “yeni devlet anlayışı” ile kapatılmıştır. Adliyenin kapatılması ile birlikte ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız, bir dilekçe ya da bir duruşma için 52 km yol kat etmek zorunda kalacaktır. adlkmnnmİlçe merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın durumu ise köylerimizde yaşayan vatandaşlara göre yine çok iyi durumdadır. Kış mevsiminde il yolumuzun yollarının günlerce kapalı kaldığı ve göz ününe aldığında köy yollarının hali malumumuzdur. Karagül ve kalecik köyünde yaşayan bir vatandaşımızın Adıyaman’a gidebilmek için yaklaşık 3-4 saat yol kat etmek zorunda kalacaktır. Elbette yolun açık olması halinde ve araba bulabildiği taktirde ve Adliyenin kapatılması temel hak ve özgürlüklerin güvencesi ortadan kalmakta, hak arama imkanı vatandaşın elinden almaktadır. Adliyenin kapatılması kararı ile suç işleyen insanlar ki ödüllendirilmesi gerekirken cezalandırılmaktadır. 2002 tarihinden beri büyüyen ve gelişen istikrara kavuşan Türkiye’nin aksine yine bu tarihten beri sistematik olarak küçültülen geride bırakılan, kamu hizmetlerinin git gide el etek çektirildiğini, giderek köyleştirilen fakir Çelikhan modeli oluşturulmuştur. Devletine bu kadar bağlı ve asla terör olaylarına bulaşmamış anarşinin neredeyse hiç olmadığı tek suçu aslında suç işlememek olan bu insanların yani bir ilçenin bu şekilde cezalandırılması hakkaniyete ve adalete uymamakta ülkenin gelişmişliğine kalkınmasına tamamen zıt bir icraat tamamen mahsum insanların vicdanlarını parçalamaktadır. Adliyenin kapatılması ilçemizde büyük mağduriyetlere sebep olacaktır. İlçenin hukuk devletinden kanun devletine dönüşmemesine yol açacak olan bu kapatılma kararından dönülmesi ve adliyemizin yeniden açılması hususunda gereğinin yapılmasını arz ediyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP