DOLAR 17,9409 0.13%
EURO 18,3669 0.2%
ALTIN 1.019,050,16
BITCOIN 416039-2,41%
Adıyaman
34°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Cemevinde Açılan Kütüphane Kitapseverleri Bekliyor

Cemevinde Açılan Kütüphane Kitapseverleri Bekliyor

ABONE OL
25 Temmuz 2017 00:16
Cemevinde Açılan Kütüphane Kitapseverleri Bekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dinler Arası Sevgi ve Köprü Projesi Başarıyla Tamamlandı

cemevi kütüphane 1

Geçen yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projelerini Destek Programı kapsamında ‘Dinler Arası Sevgi ve Köprü” projesini başarıyla tamamlayan Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesi bu yıl da yeni projeyle gençlere kapılarını açıyor.

2016 yılı içerisinde ‘Dinler Arası Sevgi ve Köprü” projesi kapsamında birçok etkinliğe imza atan Alevi Kültür Dernekleri, 2017 yılı kapsamında da Gençlik ve Spor Bakanlığının kapısını çalarak yeni bir proje için destek istedi. Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlik projeleri destek programı tarafından finanse edilen “Okumak Yaşamaktır” adlı projesi kabul edildi. Proje kapsamında Yeni Mahallede bulunan Cemevine kütüphane kuruldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı proje kapsamında kütüphanenin tamamlanmasına ciddi destek sağlarken yaklaşık 3 bin kitap da raflardaki yerini aldı.

PROJEYİ BAŞARIYLA TAMAMLADIK

Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi, projeye desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür ederek, “Geçen yıl ‘Dinler Arası Sevgi ve Köprü’ projesiyle dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun hedefimiz gençleri bir araya getirerek, onları kaynaştırmak ve sevgi bağı kurmayı başardık. Projemizde gönüllülük, kültür-sanat ve eğitim alanları oluşturduk.

14-30 yaş arası gençlere hitap ettik. Hıdrellez etkinliği, semah etkinliği yaptık. Yine etkinliklerimiz kapsamında piknik düzenledik. Ramazan ayında oruç tutan kardeşlerimizle bir araya geldik. Gençlerimizi bir araya getirerek, birlikte olduk. Bu etkinlikler herkesi, herkesimi, her görüşü bir araya getirdi. Bugün Alevi, Sünni kaynaştı” ifadelerini kullandı.

“Dinler Arası Sevgi ve Köprü” projesinin başarıyla tamamladıklarını ifade eden Tanrıverdi “ Bu proje kapsamında ekipman giderlerimizin çoğu karşılandı. Çok güzel etkinliklerimiz oldu. 2017 yılı sonunda 2016-1 destek projelerine tekrardan başvuru yaptık. Projemiz kabul gördü. Projemiz kapsamında Hacı Bektaş’a geziye götüreceğiz. Okuryazar buluşması, sinema etkinliği ve ağaç dikme etkinliklerimiz olacak. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin adet kitap aldık. Okur sever gençlerimizi bekliyoruz. İnternet alışkanlıklarını bir tarafa bıraksınlar gelsinler hem kitaplarını okusunlar hem de keyifli bir zaman geçirsinler. Proje kapsamında bakanlık 40 adet sandalye, 10 adet masa aldık. Gençlerimize hizmet vereceğiz. Başarılı olacağımıza inanıyoruz.

“HERKESİMDEN DESTEK ALDIK”

Tanrıverdi “ Cemevimizi 2014 yılından buyana faaliyete geçirdik. Arsamızı belediyeden aldık. Tüm ihtiyacımızı da halktan karşıladık. Bunun bürokrasi bölümü de var. Ne alevi dedik ne suni dedik. Ne Kürt dedik ne Türk dedik. Tüm kapıları çaldık. Her çaldığımız kapıdan da eli boş dönmedik. Ciddi katkıları oldu. Yaklaşık 800 metre karelik alanı halkımızın da katkısıyla oluşturduk. Belediyemizden de büyük katkılar aldık. Hem eski belediye başkanımız hem de mevcut başkanımıza teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP