DOLAR 17,9560 0.04%
EURO 18,5308 -0.07%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430470-1,21%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Cendere Köprüsü’ndeki Kafeteryacı Mahkemelik Oldu

Cendere Köprüsü’ndeki Kafeteryacı Mahkemelik Oldu

ABONE OL
25 Haziran 2012 06:50
Cendere Köprüsü’ndeki Kafeteryacı Mahkemelik Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

cendreymSit alanında olması nedeniyle kapatılan ve yıkılan Cendere Köprüsü’ndeki tesislerin yerine yeniden gölgelikler yapılması eski işletmecinin dava açmasına neden oldu.

    

1977–2003 yılları arasında Cendere Köprüsünde işletmecilik yapan Mehmet Karadoğan, işletmesini 9 yıl önce kapatan yetkililerin bu yıl aynı yerde başkaları tarafından gölgelikler yapılarak işletmeye açılmasına göz yumduklarını iddia ederek İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ile Kahta Cumhuriyet Başsavcılığına dava açtı. Bazı Devlet yetkililerinin çifte standart uyguladıklarını söyleyen Karadoğan adaletin tecelli etmesini beklediğini dile getirdi.
Mehmet Karadoğan’ın şikayet dilekçesinin özeti şöyle: “Adıyaman İli Kahta İlçesi Burmapınar Köyü 101 ada 20 parsel taşınmaz üzerinde 1977 yılından beri turistik işletmemiz vardı. Bu yer 1996 yılında kadastro çalışmaları sırasında ağabeyim Osman Karadoğan adına tescil edilmiş ve tapusu abime verilmişti. Kahta Asliye Hukuk mahkemesi Osman Kuşcu adındaki vatandaşın şikayeti üzerine 2003/146 esas 2003/293 esas karar sayılı kararı ile abim adına kayıtlı bu yerimiz orman vasfı ile Milli Park olarak hazine adına tapuya kayıt ve tesciline karar verildi. Bu parsel üzerindeki işyerimiz yıkılarak inşaat bedeli dahi verilmedi. Daha önce Milli Park alanında işletmecilik yapıyorlar diye bizi şikayet eden Osman Kuşçu ve Ramazan Yıldırım adındaki vatandaşlar şimdi Milli Parktan Cendere Köprüsü yakınındaki Kafeteryayı ihale ile kafeteryanın işletme ihalesini almışlar. Kafeterya İşletme ihalesini alan bu şahıslar buranın da dışına çıkarak Milli Park alanı ve hatta sit alanına gölgelikler yaparak işgal etmişlerdir. Biz işlettiğimiz zaman burası hazine malı, burası Milli Park sahası, burası SİT alanı diyenler, aynı yerin Osman kuşçu ve Ramazan Yıldırım tarafından işgal edilmesine göz yummuşlardır. Çok büyük bir haksızlıkla karşı karşıyayız. Bu kişilerin ne gibi bir özelliği var ki; bize yasak olan bu arazinin bu şahıslara serbest edilmesine bir anlam veremiyoruz. Bizim tapumuzu elimizden alıp, işyerimizi yıkıp para ve hapis cezası veren yetkililer neden aynı işgal, aynı şekilde işletme çalıştıran bu şahıslara ses çıkarmıyorlar. Neden bunlara göz yumuyorlar. Böyle bir adalet olamaz. Bu eşitsizliğin ve bu adaletsizliğin düzeltilmesini istiyorum. Hazine arazisini dışına taşarak Milli park alanı ve SİT alanını işgal eden işgal eden bu kişiler ile bu kişilere göz yumanlar hakkında gerekli işlemin yapılmasını istiyorum. Sanıklar hakkında ceza davası açılarak hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP