DOLAR 18,1967 0.14%
EURO 18,1495 0.27%
ALTIN 1.007,20-0,84
BITCOIN 360906-0,73%
Adıyaman
29°

AÇIK

16:54

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Çevre Haftası Etkinlikleri Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Çevre Haftası Etkinlikleri Renkli Görüntülere Sahne Oldu

ABONE OL
10 Haziran 2017 23:00
Çevre Haftası Etkinlikleri Renkli Görüntülere Sahne Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gölbaşı Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Yavuz Selim Mahallesi Botanik Park içindeki Amfi tiyatroda düzenlenen 5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Düzenlenen Programa Belediye Başkanı Yusuf Özdemir,  Belören Belediye Başkanı Mahmut Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğü temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Gölbaşı’nda 5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası olması nedeniyle Çevre Yürüyüşü yapıldı, “Atık Materyallerden” Giysi Defilesi sergilendi.

5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası olması nedeniyle düzenlenen etkinlikte, anasınıfı öğrencileri, geri dönüşümlü malzemelerden yapılan elbiselerle sahneye çıktı.

Minik öğrencilerin sahneye çıktığı defilede, tamamı geri dönüşümlü ürünlerden yapılan 18 kostüm tanıtıldı. Öğrenciler poşet, gazete, kağıt, mavi kapak, yapraklar, düğmeler, koliler, plastik tabak, eski CD, torba ve tül perde gibi atık malzemelerden yaptıkları birbirinden ilginç 18 giysiyi bir defile ile sergiledi.Ayrıca bazı anasınıf öğrencileri de ağaç, yaprak ve çiçek kostümleri ile sahne aldı. Amfi tiyatroda bulunanların büyük alkış alan öğrenciler, amaçlarının çevreye karşı duyarlılıklarını göstermek olduğunu belirtti.

Programda bir konuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir,  “Malumunuz, 1972 yılından günümüze 5 Haziran, Dünya Çevre Günü olarak kutlanmaktadır. Her 5 Haziran daha sağlıklı bir çevre, daha temiz bir dünya için umutları yeşertir, çabaları yoğunlaştırır. Çevre; insan ve tabiat varlıklarının birbirleriyle etkileşim içinde bulunduğu bir sistemdir. Hızlı nüfus artışı ve sanayileşme, çevrenin kirlenmesini gün geçtikçe arttırmaktadır. Bu sebeple çevre ve çevre meseleleri hızla değişen dünyanın ana gündem başlıklarından birini oluşturmaktadır. Çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında gösterilen çabaların gayesi, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarının sağlanmasıdır. Genç kuşaklara israf etmememiz gerektiğini, onlara attıkları çöplerin bazılarını geri dönüştürerek tekrar ekonomiye kazandırmanın yollarını öğretmemiz lazım. Onun için biz Gölbaşı Belediyesi olarak; okullarımızda ekonomiye kazandırılabilecek malzemeleri toplamalarını ve ileri ki zamanlar da da bu topladıkları malzemeleri sebebiyle çocuklarımızı küçük ödüllerle bu güzel alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz. Okullarımızın her birinde bu anlamda atıkları ve pilleri toplamak için çalışmalarımız var. Bu anlamda duyarlı okul idarecilerini ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

– ÖNÜMÜZDEKİ YIL GERİ DÖNÜŞÜMLER DEVAM EDECEK

Önümüzdeki yılda geri dönüşüm çalışmalarının devam edeceğini bildiren Özdemir, “Önümüzde ki eğitim öğretim yılı içerisinde de okullarımızda geri dönüşüme dair eğitimler verilecek olup henüz başlayamadığımız atık yağ toplama çalışmalarımız da başlayacaktır. Yaşam kaynaklarımızı korumak için hep birlikte el ele vererek çocuklarımıza daha yaşanabilir bir çevre bırakmaya gayret etmeli, temiz ve sağlıklı bir dünyada yaşamak için çevre temizliğinin önemini çocuklarımıza aşılamalıyız.

5 Haziran Dünya Çevre Günü, tüm bu konuları bir kez daha düşünmek, yapabileceklerimizi gözden geçirmek, daha da yoğun ve kesintisiz bir mücadele sürdürme kararı almak ve uygulamaya koymak için bir fırsattır. Bu vesile ile tüm katılımcıların ve insanlığın 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutluyorum. Gelecek yarınlara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak dileğiyle, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Program, öğrencilerin gösterilerinin ve müzik dinletisinin ardından programda emeği geçenlere ve atık pil toplamada en çok pil toplayan Yavuz İlkokulu ve Salkım Anaokuluna verilen plaketlerle son buldu.

Program çıkışında Gölbaşı Belediyesi tarafından 500 adet menekşe çiçeği öğrencilere dağıtıldı.

PHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP