DOLAR 18,1029 0.1%
EURO 18,2614 -0.04%
ALTIN 1.021,830,05
BITCOIN 398597-5,12%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CHP’ye “Aslan” Aday

CHP’ye “Aslan” Aday

ABONE OL
7 Aralık 2008 18:26
CHP’ye “Aslan” Aday
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: F. Rüştü BEREKET
IMG 7820CHP’den belediye başkanlığı aday adaylığı için başvuruda bulunacağını duyuran İl Mahalli İdareler Müdürü Zeynal Aslan, geniş katılımlı bir törenle CHP saflarına katılarak belediye başkan aday adaylığını,köy ve tüm mahalle muhtarları eşliğinde açıkladı.

İl Mahalli İdareler Müdürü görevinden istifa eden Aslan, aday adaylığı başvuru dosyasını CHP il yönetimine sundu. CHP il binasında gerçekleşen törende partililer ve alkışlarıyla sık sık konuşmaları keserken parti binası tıklım tıklım doldu. Zeynal Aslan’ın başvurusunu kabul eden CHP İl Başkanı Salih Fırat ve Merkez İlçe Başkanı Ali Coşkun, hayırlı olsun temennilerinde bulundular.

FIRAT: “CHP YERELDE DEVRİM YAPACAK”

Parti rozetini Aslan’a takan İl Başkanı Salih Fırat yaptığı konuşmada CHP’nin yerel seçimlerde iktidara doğru yürüdüğünü belirterek; “Bugün Adıyaman’da Cumhuriyet Halk Partisinde 3. bir katılımı yaşıyoruz. Son bir haftadır daha önce iki tane belediye başkan aday adayımız başvurularını yapmışlardı. Bugünde 3. sevincimiz olan Zeynal Aslan’ın basın açıklaması için toplanmış bulunmaktayız. Görülen o ki CHP Türkiye’de yerelde iktidara koşuyor. AKP’nin artık Türkiye’deki yolsuzlukları bir bir ortaya dökülüyor. Türkiye’deki ekonomik kriz herkesin sırtında yük olmaya başladı. Hala hükümet bu ekonomik kriz karşısında ne yapacağını bilmiyor. İnşallah Türkiye’nin iktidarını aldıktan sonra memleketi düzlüğe çıkaracağız” dedi.

İl Başkanı Salih Fırat konuşmasının akabinde CHP Belediye Başkan aday adayı Zeynal Aslan’a parti rozetini takarak katılımın hayırlı uğurlu olmasını diledi.

ASLAN: “KAPIM HERKESE AÇIK OLDU”

Devlet memurluğu dönemi içerisinde herkesle uyumlu bir çalışma sergilediğini belirten Aslan; “16 yıllık devlet memurluğu görevimde kapım herkese açık oldu. Parti ayrımı yapmadan herkese hizmet etmeye çalıştım. Bu süre zarfında KÖYDES projelerinin yürütülmesinde görev aldım, birçok köyümüze çeşitli hizmetlerin götürülmesinde katkım oldu. İlimizdeki tüm yerel yönetimlerde mahalle ve köy muhtarlarıyla çok uyumlu bir çalışma dönemi geçirdim”

“ÇOK PARAYLA AZ İŞ YAPILIYOR”

Göreve talip olmasının nedenlerini açıklayan Aslan;“Adıyaman Belediye Başkanlığına talip olmamın nedeni, 5593 sayılı Belediye Kanunun 14. maddesinde belirtilen;imar,su ve kanalizasyon, ulaşım, çevre sağlığı, temizlik, sosyal hizmet ve yardım ekonomik ve ticaretin geliştirilmesi, eğitim ve sağlık çalışmaları, gıda bankacılığı ile halkımızın en önemli sorunlarının konut üretimi gibi belediyenin ana görevi olan bu konularda yeterince hizmetin yapılmadığı, halkın parası olan kamu kaynaklarının verimli kullanılmayarak çok para ile az iş yapıldığı, bu nedenle de milletimize yeterince hizmetin gitmediği kanaatine vardığımdan aday oldum. Anadolu erenlerinden Şeyh Edebali’nin Milleti yaşat ki devlet yaşasın ilkesini kendime ilke edinerek belediye hizmetlerini tüm kesimlere ayrım yapmadan, Türkiye Cumhuriyeti Yasaları çerçevesinde etkin bir şekilde sunacağım”

“SORUNLARA ÇÖZÜM GETİRECEĞİZ”

Aday olması halinde kısa vadede yapacaklarını sıralayan Aslan; “Katıldığım partim bana aday olma şansını verirse, milletimin şahsıma ve hizmet ekibime böyle bir hizmet imkânı vereceğinden kuşkum yoktur. Adıyaman’ın çözüm bekleyen, su, kanalizasyon, çevre, modern kentleşme ve ulaşım sorunlarını çözerek, işsizlikle mücadele için ekonomik ve ticaretle ilgili görevleri yerine getirerek Adıyaman’da istihdam sorununa büyük katkılarımız olacaktır. Yukarıda bahsettiğim konularda önceden hazırlanmış proje ve çalışmalarım olup, adaylık süreci kesinleştikten sonra bunları Adıyaman kamuoyuyla paylaşacağım” şeklinde konuştu.

 

Aslan’ın aday adaylığını kabul eden CHP İl yönetimi çoğunluğunu bayanların oluşturduğu kalabalık bir gruba parti rozetini taktı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP