DOLAR 18,0943 -0.03%
EURO 18,2668 -0.13%
ALTIN 1.018,89-0,24
BITCOIN 411895-2,15%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CHP Adayını 15 Ocak’ta Açıklayacak

CHP Adayını 15 Ocak’ta Açıklayacak

ABONE OL
13 Ocak 2009 16:31
CHP Adayını 15 Ocak’ta Açıklayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

chpsalihfiratCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Salih Fırat, adaylarının 15 Ocak günü açıklanacağını söyledi.

    

Adıyaman merkez İlçe ve diğer ilçelerdeki Belediye Başkanı adayları hakkında kendilerine sorulan soruları cevaplamak üzere bir basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Salih Fırat, bu konudaki son başvuru süresinin 15 Ocak 2009 olduğunu hatırlayarak, bu tarihten önce adaylarını açıklamayacaklarını söyledi.

15 Ocak’tan önce adaylarını açıklamayacaklarını söyleyerek, “Çünkü yarın bakarsınız bir arkadaşımız gelir ve aday adayı olmak ister. Partimizin Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Özpolat, Adıyaman bölgesinden sorumlu parti müfettişi olarak, burada kamuoyunun ve partililerin nabzını ölçmek için dün geldi. Biz diğer partiler gibi temayül yoklaması adı altında açık oylama, gizli tasnif yapıyoruz. En azından adaylarımıza ve partililerimize saygımız var. O yüzden biliyorsunuz Cumhuriyet Halk Partisinin adaylarını Genel Merkez belirleyecek. Şu şekilde beliriliyor. Bir, kamuoyunun nabzını ölçerek, iki, parti örgütlerinin düşüncesini alarak, üç, belirlenen müfettişlerin tuttuğu raporlar doğrultusundaki bütün verileri topladıktan sonra adayı açıklıyor. Bu yoklamalardan birisi dün gerçekleştirildi. Sayın Özpolat, dün geldi ve parti olsun olmasın yaklaşık 300 kişi ile görüştü. Herkesin fikrini aldı, adaylar hakkında bilgiler topladı ve bu görüşmeler doğrultusunda raporunu Genel Merkeze bugünlerde raporunu sunacak. Yine bizim İl ve İlçe örgütümüz de bugün toplanacağız ve bir gizli oylama ile aday adayları hakkında Genel Merkeze bilgi sunacağız. Genel Merkezimiz bu bilgilerin hepsini toparlayıp 15 Ocak’tan sonra adayımızı belirleyecek.” Dedi.

“Özellikle objektif bir aday seçimi olsun diye sırf partililer değil, partili olmayanların da fikrini aldık.” Diyen Fırat, şöyle devam etti;

“Buraya gelen 300 kişiden en az 100’ü partili değildi ama Adıyaman’da yaşayan insanlardı. Herkes bilgi ve görüşünü Genel Sekreterimize rahat rahat açıkladılar. Dolayısıyla herkes Adıyaman’da Cumhuriyet Halk Partisinin adayını bekliyor. Şu an vatandaşın büyük kısmı mevcut adaylara oy verip vermeme konusunda kararsız. Bizim adayımız belli olduktan sonra Adıyaman’da kamuoyunun nabzı belli olacak. Biz Adıyaman halkına inanıyor ve güveniyoruz ki, adayımız belli olduktan sonra kamuoyu tarafından büyük bir teveccüh görecektir.”  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP