DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 425062-3,18%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

CHP, Çelikhan’da Seçim Bürosu Açtı

CHP, Çelikhan’da Seçim Bürosu Açtı

ABONE OL
30 Mayıs 2018 01:33
CHP, Çelikhan’da Seçim Bürosu Açtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Çelikhan’da ilçesinde CHP İl Başkanlığı seçim bürosu açtı.

tutun ile ozdeslesen 2123b95b40ed7a939818

Uzun yılladır tütün için verdiği mücadele ile bilinen Av Abdurrahman Tutdere, milletvekili adayları Mahmut Nedim Evli, Songül Varki Yıldırım ve Müslüm Aslanoğlu Çelikhan ve Pınarbaşı kasabasında seçim çalışması yürüttü.

Çelikhan merkezde esnaf ziyareti yapan Milletvekili adayları, halkın ilgisi ile karşılaştılar.

Daha önceki seçimlerde Çelikhanlılardan istedikleri ilgili göremeyen CHP Milletvekili adayları, bu dönem yaptıkları seçim çalışmalarında halktan teveccüh gördüler.

Çelikhan’da esnaf ziyareti yapan milletveki adayları, daha sonra Pınarbaşı kasabasında seçim irtibat bürosu açılışı gerçekleştirdiler.

Milletvekili adayları burada sıra ile birer konuşma yaptılar.

Tütün ile adı özdeşleşen Abdurrahman Tutdere, burada yapmış olduğu konuşmada, bugüne kadar tütün için verdikleri mücadeleyi artık TBMM çatısı altında gereken yerde devam etmek için halktan destek istedi.

Tutdere, yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Çelikhan’ımız; Bulam’ımız ve köylerimiz ile bir bütündür. İlçe olduğundan beri bölgemiz TBMM’de temsil gücü elde edememiştir. Bu sefer partimizin genel başkanı ve yürütme kurulu, bizlerin TBMM’de olması için bize bu şansı verdiler. Eğer bugün ben CHP listelerindeysem tütün için verdiğimiz mücadelenin genel merkezimiz tarafından görülmüş olmasıdır. Malumunuz hükümetin çıkardığı yasa ile birlikte tütün üreticisi ve satıcısına hapis cezası ön görülüyordu. Seçimin devreye girmesi ile birlikte yasayı 1 yıl ileriye aldılar. Bizler bu yasanın ertelenmesini değil, tamamen kaldırılmasını istiyoruz. Eğer TBMM’ye gider isek bu yasanın ortadan kalkması için gecemizi gündüzümüze katacağız. Bunun için bugüne kadar vermiş olduğumuz mücadeleyi daha güçlü bir şekilde vereceğiz. Çünkü kanunları yapan TBMM’dir. Her ne kadar dışarıda bunun mücadelesini vermiş olsak ta, TBMM çatısı altında kalıcı olarak çözümü bulmaya çalışcağız. TBMM’de önceliğimiz tütün olacak. Tütüne gerekli serbestiyeti sağlamak için canımızı dişimize takacağız.”

Tutdere, konuşmasında, Ak Parti iktidarının Çelikhan’dan  Adliyeyi, Cezaevini, Askerlik şubesini aldığını, biraz daha iktidarını sürdürmesi durumunda Çelikhan’ı ilçelikte düşüreceğini iddia etti.

24 haziran akşamı yep yeni  demokratik hükümlerin geçerli olacağı bir ülkede yaşamak, tütüne gerekli serbestliği sağlama adına sandığa gidilimesi gerektiğini kaydeden Tutdere, Çelikhan ve Pınarbaşılıların bu dönem gerekeni yapacağına inandığını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından seçim irtibat bürosu açılışı gerçekleşti.

PHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP