DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 414868-0,22%
Adıyaman
39°

AÇIK

17:07

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adıyamanlılarla Buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adıyamanlılarla Buluştu

ABONE OL
3 Haziran 2015 09:50
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adıyamanlılarla Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pazar günü yapılacak olan genel seçimler öncesi Adıyamanlı seçmenlerle buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyamanlı seçmenlerden destek istedi.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, seçime 5 gün kala Adıyamanlı seçmenleriyle buluştu. Kılıçdaroğlu Adıyaman mitinginde yaptığı konuşmada, kimseyi inancı, kimliği, yaşam tarzından dolayı ötekileştirmeyip, siyaset konusu yapmayacağını söyledi.

CHP İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, CHP Adıyaman milletvekili adayları Selçuk Tabak, Abdurrahman Tutdere, Fatma Ulubey, Mehmet Karahan ve Garip Bozkurt ile parti teşkilatının karşıladığı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyamanlılara hitabında, huzurlu bir Türkiye için yeni başlangıca ihtiyaç olduğunu dile getirerek, “İşsizlik nedir, yoksulluk nedir, acı nedir bunları bilirim. Ben sizler gibi yaşayan birisiyim. Ben zengin bir aileden gelmiyorum, aristokrat birisi değilim, halktan birisiyim ve öyle yaşarım. Benim saray merakım yok, köşeyi dönme merakım yok, altın kaplama klozet merakım da yok. Benim çocuklarım hak etmedikleri halde köşeyi dönsünler diye bir düşüncem yok. Alın terine değer veririm. Açık ve net söylüyorum Türkiye duysun; Davutoğlu Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Tütüne yasak getirdiler, sözüm söz yasağı kaldıracağız. Adıyaman’ın üzümünü de bir dünya markası haline getireceğiz. Ekiyoruz, ekince zarar ediyoruz. Onlar dışarıdan ithal ediyor. Diyorlar ya, ‘Kılıçdaroğlu nereden bulacak parayı’ diye. Biz üreteceğiz, biz kazanacağız hakça bölüşeceğiz. Çiftçinin üretmesi lazım, dedim ki mazotu 1,5 liradan vereceğim çiftçiye. Sözüm söz, Kılıçdaroğlu sözü. İtiraz ediyor Ankara’daki Beyler, ‘çiftçiye nasıl 1,5 liraya vereceksin’ diyorlar. Sen yakuttan, elmastan nasıl vergi almıyorsan ben de mazot verirken çiftçiden vergi almayacağım” diye konuştu.

Adıyaman’da akrabaları olduğunu ve kendisini de bundan dolayı bir Adıyamanlı olarak gördüğünü de sözlerine ekleyen Kılıçdaroğlu, “Bugün Adıyaman’da olmaktan büyük onur duyuyorum. Çünkü ben de aynı zamanda bir Adıyamanlıyım. Adıyaman bereketli toprakların üzerinde kurulu bir il. Adıyaman sadece bu ülkenin değil, aynı zamanda Türkiye’nin marka şehirlerinden bir tanesidir. Ancak 13 yıldır iktidarda olan AK Parti’den istediğini alamamış bir ilimizdir Adıyaman. Bu ilin barajı var ama toprakları sulanmıyor. Sandığa gittiğinizde şunu söyleyin: ‘Yıldır iktidardasınız, Adıyaman’a ne verdiniz? Bu yüzden artık size oy yok’. Biz iktidara gelirsek tütüne getirilen kotayı kaldıracağız. Adıyaman üzümünü de bir dünya markası haline getireceğiz. Bu bereketli topraklarda çiftçinin ürettiği ürünün karşılığını vereceğiz. Adıyaman bir tarım kentidir. Çitçinin sorunları çok ve bizde bu sorunları çözmek için hazırız. Diyorlar ki, ‘Kılıçdaroğlu bu parayı nerden getirecek?’ Biz dışarıdan getiriyoruz. Çünkü biz dışarıdan ithal etmeyeceğiz, dışarıya ihracat yapacağız. İşte kaynağımız bu. Biz ekeceğiz, biz üreteceğiz, biz kazanacağız ama çiftçinin üretmesi lazım. İnancı, kimliği ne olursa olsun herkese aynı gözle bakıyorum. Çünkü benim yüreğimde insan sevgisi var. Hiçbir aile ben yoksulum demeyecek. Aile sigortası gelecek, her evde tencere kaynayacak. Bu ülkede yoksulluk varsa, şu soruyu sormanızı istiyorum. 13 yıldır iktidardasınız hiç mi yüzünüz kızarmadı? Ben 13 yıl istemiyorum. Sadece 4 yıl istiyorum. Rahmetli Ecevit’in geleneğinden geliyoruz. Ne derdi Ecevit; ‘Ne ezen, ne ezilen, insanca halkça bir düzen.’ Türkiye’ye barışı getirecek olan parti CHP’dir. Seçim bildirgemizi yayınladık. Ankara’daki beylerin ezberleri bozuldu. Bir bey diyor ki; asgari ücretin bin 500 lira olması işçiye zulümdür. Sen 14 bin lira alırken işçiye zulüm olmuyor mu? Bakın onlar konuşuyorlar, ben hiçbirisine cevap vermiyorum. Türkiye’nin kavgaya değil, huzur ve barışa ihtiyacı var. Bu milletin derdi var. Mevsimlik işçiler kasalarda hayatını kaybediyor. Onlar bizim insanlarımız değil mi? Mağduriyet edebiyatı yapıyorlar, neymiş; ‘biz kefen giydik’ diyorlar. Ne oldu da kefen giyiyorsun kardeşim! İsraf konusunda bunların eline kimse su dökemez. Milyarlık arabalara çerez parası diyorlar. Müslüman kanı akıtmak için ellerine silah verdiler. İki milyon Suriyelinin kendi topraklarını terk etmeleri yazık günah değil mi” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından kasket takarak, Adıyaman milletvekillerini platforma çağırıp partilileri selamladı.

Miting (1) Miting (2) Miting (3) Miting (4)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP