DOLAR 17,9551 0.07%
EURO 18,5227 -0.1%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 4309160,08%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan Partisinin Kürt Açılımını Değerlendirdi:

CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan Partisinin Kürt Açılımını Değerlendirdi:

ABONE OL
12 Temmuz 2012 11:01
CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan Partisinin Kürt Açılımını Değerlendirdi:
0

BEĞENDİM

ABONE OL

chp023CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan: “Bütün Örgütlerle Görüşülüp Ortak Dil Oluşturuluyor”

CHP Adıyaman teşkilatını ziyaret eden partinin önce delen isimlerinden Celal Doğan ve Ali Özcan’ın ziyaretinde partisinin Kürt açılımını değerlendiren İl Başkanı Bilal Doğan, bütün örgütlerle görüşüp ortak bir dil oluşturacaklarını söyledi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun inisiyatifiyle Kürt sorununun çözümüne ilişkin ortaya konan ve Başbakan Erdoğan ile paylaşılan yol haritasını il il gezerek CHP örgütlerine anlatan partinin önde gelen isimlerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Celal Doğan ve CHP Elazığ Milletvekili adayı Ali Özcan, Adıyaman il örgütünü de ziyaret ederek, bu kapsamda çalışan Adıyaman teşkilatını dinledi.
Bir kısmı basına kapalı yapılan toplantının ardından Adıyaman CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan, toplantının amacına ilişkin memnuniyetini dile getirdiği konuşmasında: “Celal Doğan ve Ali Özcan’ın bu amaçla Trakya’dan başlattıkları örgüt ziyaretlerinin Kürt meselesinin çözümüne ilişkin katkısının fazla olacağı düşüncesindeyim. Doğu ve Güneydoğu illerindeki örgütlere batıdaki örgütlerin bakış açısını ve hassasiyetlerini ileterek ortak bir dil ve bakış açısını içeren raporun hazırlığına biz Adıyaman CHP örgütü olarak her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.
chplkm“Demokratikleşme yolundaki engeller kaldırılmalı”
Başkan Doğan konuşmasının devamında, Türkiye’de yıllardır süren bir savaş ve bu savaşın derin yaralarının olduğuna dikkat çekerek: ‘Mevcut hükümet bu sorunu çözmek konusunda yeteri kadar hassasiyet göstermemiş, anaların gözyaşını dindirememiştir. Bu eksikliğin farkında olan partimiz bu anlamda elini taşın altına koymaya her zaman hazırdır. Türkiye’nin demokratikleşmesi yolunda en büyük engelin Kürt sorununun çözülmesi olduğuna inanıyorum. Çözüm konusunda farklı anlayışlar olabilir fakat biz CHP örgütleri olarak Kürt sorunun çözümünde demokratik ve barışçıl yollar arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP