DOLAR 17,9488 0.07%
EURO 18,3684 0.06%
ALTIN 1.017,610,05
BITCOIN 423010-1,38%
Adıyaman
36°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’liler Tütün Üreticilerle Bir Araya Geldi

CHP’liler Tütün Üreticilerle Bir Araya Geldi

ABONE OL
9 Ekim 2017 18:25
CHP’liler Tütün Üreticilerle Bir Araya Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberindeki milletvekilleri Adıyaman’da, tütün üreticileriyle bir araya geldi.

CHPliler Tütün Üreticilerle Bir Araya Geldi 2

Adıyaman Tarihi Oturakçılar Pazarında tütün üreticileriyle sabahın erken saatlerinde bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, CHP İstanbul Milletvekili Oğuzhan Sarıcı, Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç ve Adıyaman İl Başkanlığı üyeleri, tütün üreticilerinin sorun ve sıkıntılarını dinledi. Ağbaba ile beraberindeki heyet, tütün üreticilerinin sorunlarının çözülmesi noktasında çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye vizelerini askıya alan ABD’ye misilleme olarak tütün yasasının meclisten çekilmesi gerektiğini belirterek, ” Adıyamanlı tütüncülerin sorunlarını mecliste gündeme getireceğiz. Tütün, Adıyamanlı için çocuğunun ekmek parasıdır. Tütünden kimse zenginleşmiyor. Herkes ailesinin geçimini ancak sağlıyor. Biz tütüne siyasi gözle bakmıyoruz. Bunu bir ekmek meselesi olarak, aş meselesi olarak görüyoruz. Adıyamanlı yoksul insanlar için tütün yoksa hayatta yoktur. Biz başından beri söylüyoruz. Burada amaç kendi toprakları ekip biçen, alın teriyle geçimini sağlayanlar için hazırlanmış bir yasa değil. Bu yasa büyük sigara firmalarını zenginleştirmek için hazırlanan bir yasa, onların dayatmasıyla hazırlanan bir yasa. Her şeye milli vurgusu yapılıyor. Bu yasa milli bir yasa değil” dedi.

SİYASİ BİR ANLAYIŞLA YAKLAŞMIYORUZ

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ ise yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Bu meseleye kesinlikle siyasi bir anlayışla yaklaşmıyoruz. Bu meseleye siyasi bir anlayış ile yaklaşırsak en az  tütün yasaklayanlar kadar bu suçtur. Bu ekmek meselesi, burada değişik partilere oy vermiş arkadaşlarımız vardır, olacaktır. Demokrasinin gereği budur. Ama konu ekmek olunca hepimiz bir yumruk gibi olmalıyız. Herkes bir araya gelmeli, ekmeğine sahip çıkmalıdır. Kendi meselesine sahip çıkamayandan hiçbir şey olmaz, hiçbir çözüm üretemez. Ekmeğinize sahip çıkacaksınız, bizde sizin yanınız da olacağız. Bedeli ne olursa olsun insanların ekmeği ile oynanmaz”

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, “Adıyaman’ın göz bebeği olan tütünü, yasal bir çerçeveye çekmek için Genel Başkan Yardımcımız, Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba, İstanbul milletvekilimiz Oğuz Kaan Salıcı, Bursa milletvekilimiz Orhan Sarıbal, Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, ve Parti Meclis üyesi Ali Öztunç şuanda bu  konu ile ilgili olarak sizler ile kucaklaşarak sorunlarınızı yasal çerçevede çözmek için her türlü desteği vereceklerine inanıyoruz”dedi.

PHA

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP