DOLAR 18,1844 -0.08%
EURO 18,2351 0.27%
ALTIN 1.007,66-0,79
BITCOIN 357100-3,06%
Adıyaman
36°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

CUMHURBAŞKANI’NIN ÇAĞRISINA ADIYAMAN’DAN YANIT GECİKMEDİ

CUMHURBAŞKANI’NIN ÇAĞRISINA ADIYAMAN’DAN YANIT GECİKMEDİ

ABONE OL
10 Şubat 2017 12:03
CUMHURBAŞKANI’NIN ÇAĞRISINA ADIYAMAN’DAN YANIT GECİKMEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YENİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BAŞLIYOR

“EVET”

İŞ DÜNYASI “İSTİHDAM” DEDİ

ATSO BAŞKANI USLU “İSTİHDAM REEL SEKTÖRÜN MİLLİ VAZİFESİDİR”

MÜSİAD BAŞKANI YILDIRIM “ CANLARINDAN DEĞİL MALLARINDAN FERAGAT ETSİNLER”

  iş dünyası 3 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Ekonomi Şurası’ndaki konuşmasına Adıyaman iş dünyası temsilcilerinden destek geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdamı artırarak martta işsizliği hissedilir biçimde düşürme çağrısının ardından iş dünyasından destek gecikmedi. İnşaat sektörü destek ve yeni istihdam vaadinde öne çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi Şurası’nda yaptığı istihdam seferberliği çağrısına, Adıyaman iş dünyası temsilcileri desteğini açıkladı. Ortak hareket ederek, işsizliğin önünün alınabileceği düşüncesinde birleşen Adıyaman iş dünyası temsilcileri, istihdam noktasında üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirttiler.

 iş dünyası 4

“İSTİHDAMI SAĞLAYACAK ÖZEL TEŞVİKLER GEREKLİ”

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu gazetemize yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına firmaların mutlaka uyacaklarını belirterek “Ancak Adıyaman özelinde istihdamın artırılabilmesi için devlet teşvikleri önemli. Şayet ‘Cazibe Merkezleri’ programı uygulamasında başarı sağlanırsa elbette Adıyaman’daki firmalarda istihdama önemli katkılar sağlayacaktır. Bunun yanında ‘Cazibe Merkezleri’nin yanında Adıyaman’a özel teşviklerin verilmesi gerekiyor. Reel sektörün ilacı kendinde saklı. Çünkü unutmayalım ki yapılan her istihdam, yapacağı harcamalarla iç piyasaya ivme kazandırıyor. Bu nedenle Adıyaman iş dünyası olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni istihdam çağrısını memnuniyetle karşıladık. İstihdam bugün reel sektörün milli vazifesidir. Ayrıca, daha çok istihdam toplumsal huzurumuzun ve dayanışmamızın teminatı olacaktır. Üreten Türkiye için en önemli kaynağımız insan gücümüz. Hükümetin gerek yatırım teşvikleri gerekse vergi indirimlerinin, üretim ve tüketimi aynı anda canlandıracaktır. Reel sektör için başlatılan bu seferberliğin olumlu yankı bulacağına inanıyoruz. Bizde daha çok üretip daha çok satmak ve ülkemize katma değer üretmek istiyoruz ”dedi.

“SON UMUDUZ CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMLARI”               

Adıyaman’ın bazı teşvik politikalarından dolayı istihdam da büyük kayıplar yaşadığının altını çizen Uslu “ 5084 sayılı teşvik programının sona ermesi ile birlikte bir çok işletme ya küçülmeye gitmiştir yâda kapatmak zorunda kalmıştır.  Uzun zamandır toparlanmak için yeni teşvik politikalarına ihtiyaç duyulmuş olsa da uygulanan teşvik paketleri yine çare olmamıştır. Son umudumuz Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’yu kapsayan cazibe merkezleri programının uygulanması olsa da özellikle istihdamı arttıracak özel teşviklerin olması gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın bu çağrısına çağrısına destek veriyoruz. Eminim ki Adıyaman da ki işletmeler bu çağrı sonrası işsizlere istihdam sağlayacaktır. Ancak sosyo-ekonomik anlamda iyi bir göstergesi olmayan Adıyaman’da devletin vereceği desteklerle sanayileşme anlamında önemli hamleler yapılacağına bunun yanında işsizliğini minimize edecek istihdam artışına ciddi katkılar olacağına inancım tamdır” şeklinde konuştu.

iş dünyası 1

“SADECE ERDOĞAN’IN DEĞİL ÜLKE MESELESİ”

“Müstakil Sanayici ve İş Adamları (MÜSİAD) Başkanı Şerif Yıldırım ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısının mutlaka karşılık bulacağını belirterek, “İstihdamı kolaylaştıran adımlar atan hükümetin desteği ve iş dünyamızın taşın altına elini sokmasıyla Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu seferberliğin hedefine ulaşacağına inanıyorum.” Dedi.

Cumhurbaşkanı’nın istihdam seferberliği çağrısını olumlu ve yerinde bulduğunu söyleyen
Yıldırım, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdamın artırılmasıyla ilgili başlattığı seferberlik ve iş dünyasından bu konuda istediği destek hedefine ulaşacaktır. Bizlerde Adıyamanlı iş adamları olarak katkı sunmamız gerekiyor. Bu sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meselesi değil, ülke meselesidir. İstihdam yaratmak gerekir. Yatırım da gerekli ama bunun için para biriktirmek gerekmiyor. Bugün sağlanmazsa yarınlar olmaz. Herkesinin şapkasını ortaya koyması gerekiyor. 15 Temmuz’da bu ülke için canını verenler canlarını değil mallarından feragat etsinler yeter. Üretimi artırmak gerekir ki istihdam sağlanmalı. Bunun için tüm şartları zorlamak gerekir. O rakamları bulalım. Bir adam bir adamdır. Karınca kararınca katkı Bir kılın bir halata etkisi büyük dedik. Bizler bugüne kadar şehrimizde üretimin ve istihdamın artırılması için elimizde geleni yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP