DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 385140-1,16%
Adıyaman
37°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Deniz Feneri ekibi Pakistan’da

Deniz Feneri ekibi Pakistan’da

ABONE OL
13 Mayıs 2008 17:19
Deniz Feneri ekibi Pakistan’da
0

BEĞENDİM

ABONE OL

denizfeneri3Aralarında GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Gazeteci-Yazar Hüseyin ÖZTÜRK’ ünde Bulunduğu 30 kişilik Deniz Feneri Ekibi bu gün Dost ve Kardeş Ülke Pakistan’a gitti.

Son yıllarda yaptığı önemli yardımlarla uluslararası yardım kuruluşları arasında saygın bir yer edinen Deniz Feneri Ülke içerisinde Milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmanın yanı sıra Uluslar arası hizmetleriyle de dikkat çekiyor.

   Başta Filistin, Bangladeş, Bosna, Afganistan olmak üzere Birçok ülkede felakete, açlığa maruz kalmış insanlara ulaşan Deniz Feneri Bu Hafta Pakistan’da.

   Geçtiğimiz yıl Pakistan’ın kuzey bölgesinde meydana gelen deprem sonrasında Deniz Feneri bu bölgeye acil yardım ulaştırdı. 51 tır yardım malzemesini bölgeye sevk eden Deniz Feneri, bölgeye kışa dayanıklı 3800 kutup tipi çadır göndererek depremzedelerin kış şartlarından etkilenmelerinin önüne geçmek üzere çalışmalar yapmıştır.

   Deniz Feneri deprem sonrası Pakistan’daki halkın yeniden hayatlarını inşa etmelerini sağlamak için iş ve eğitim imkânları oluşturmuştur. Bölgeye insani yardımda bulunan Deniz Feneri Balakot ve Muzafferabad Çadır Kentleri’nde İlkokul kurarak Pakistan Eğitim Bakanlığı hizmetine sunmuştur.

   13 okul ve Hazara Üniversitesi’nin inşaatına başlayan Deniz Feneri, Hazara Üniversitesi’nin 3 fakültesinin yapımı üstlenmiştir. Yapımı devam eden üniversite 43.000m2 üzerine inşaa edilecektir. Ayrıca üniversite ek bina inşaatı için yardım yapılmış, Pakistan – Mansehra şehrinde hasar gören 13 okulun yeniden yapılması sağlamıştır. Depremin yıldönümünde 2 ilköğretim okulu eğitim-öğretim dönemine başlamıştır.

   Balakot Çadır Kenti’nde Dünya Sağlık Örgütü tarafından sağlık hizmeti verilirken aynı zamanda Uluslararası Çalışma Örgütü, Pakistan Çalışma Bakanlığı ve Deniz Feneri ile ortaklaşa düzenlenen bir programla inşaat ustaları yetiştirilmiştir. Program iş garantili olarak organize edilmiştir. Aynı program Muzafferabad, Bagh ve Batagram kentlerinde de organize edilmiştir. Deniz Feneri deprem sonrası Pakistan’daki halkın yeniden hayatlarını inşa etmelerini sağlamak için birçok iş ve eğitim imkânları oluşturmuştur Pakistan genelinde Deniz Feneri tarafından 21.000 aileye gıda paketi yardımı ulaştırılmıştır.

Deniz Feneri Yardım Derneği Genel Başkan Yardımcısı İbrahim ALTAN’ı makamında ziyaret eden GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin KIYMAZ derneğin yaklaşık 1000 metrekare alanda kurulu bulunan Lojistik Merkezi, Çağrı Merkezi ve İdari Birimlerde incelemelerde bulundu. Ziyarete ev sahipliği yapan Genel Başkan Yardımcısı Altan, çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “GAP Gazeteciler Birliğini bölgede yaptığımız her çalışmada yanımızda gördük. Şüphesiz bu hizmetler basının denetimi altında daha sağlıklı yapılmaktadır. Bundan sonrada Türkiye genelinde ve uluslar arası arena da ki çalışmalarda basınla birlikte hizmet etmeye devem edeceğiz” dedi.

    Pakistan ziyaretiyle ilgili olarak ta GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin Kıymaz ‘Asya da 160 milyon nüfusu, nükleer ve teknolojik çalışmalarıyla önemli yeri olan Pakistan’a Deniz Feneriyle gidiyoruz,

   İnsani amaçlı önemli hizmetleri olan bu ekibe bizlerde Basın olarak destek olmaya devam edeceğiz, bir hafta sürecek Pakistan ziyaretimizde çeşitli temaslarımız olacak, iki ülkenin ve halklarının yakınlaşmasına karınca kadarınca katkı sunmaya çalışacağız’ dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP