DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 427211-0,32%
Adıyaman
36°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Devlet-Millet İşbirliğine En Güzel Örnek

Devlet-Millet İşbirliğine En Güzel Örnek

ABONE OL
22 Ekim 2017 22:31
Devlet-Millet İşbirliğine En Güzel Örnek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kırsal kesime yönelik hizmetlerini ihtiyaçlara yönelik  ve vatandaşı önceleyen bir anlayışla  yürüten Adıyaman İl Özel İdaresi, köylere yönelik hizmet kalitesini daha yükseltmek ve kent yaşamının standartlarını köylere de ulaştırmak için sosyal hayatın her alanında önemli çalışmalara imza atıyor.

Bakraç Mezrasına Modern Taziye Evi 1 1

Adıyaman İl Özel İdaresinin “İnsan Odaklı Hizmet Anlayışı” çerçevesinde kırsal kesime yönelik hizmetlerine bir yenisi daha eklendi. İl Özel İdaresi tarafından Kaşköy’e bağlı Bakraç mezrasında inşa edilerek yapımı tamamlanan modern taziye evi düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

Bakraç Mezrası Taziye Evinin açılışına Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan ve İl Genel Meclis Üyeleri, bazı kurum amirleri ve Bakraç Mezrası halkı katıldı.

Vali Nurullah Naci Kalkancı ve Milletvekilleri taziye evinin açılışına katılmak üzere gittiği Bakraç mezrasında köy halkı tarafından ellerinde Türk Bayraklarıyla büyük bir coşkuyla karşılandı. Vatandaşların alkışları ve sevgi gösterileri arasında köye giren Vali Kalkancı ve Milletvekilleri, uzun kuyruklar oluşturan köylülerle tek tek tokalaştı.

Karşılama sonrası taziye evinin açılışına geçildi. Programın açılış konuşmasını yapan İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Çalışkan “Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği hedef ve vizyonları, devletimizin politikaları, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve Milletvekillerimizin destekleri ve Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda İl Genel Meclisinin almış olduğu karar ve devlet-köylü işbirliğiyle Bakraç Mezramıza Köy Konağını kazandırmış bulunuyoruz” dedi.

“HER KÖYÜMÜZDE AK PARTİNİN HİZMET MÜHRÜNÜ GÖRÜYORUZ”

Açılışı yapılacak Taziye Evinin Bakraç Mezrasına hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise, “Bu taziye evinin Bakraç mezramıza kazandırılmasında emeği geçen Sayın Valimize, İl Genel Meclis Başkanı ve Üyelerine çok teşekkür ediyorum. Son dönmelerde gittiğimiz her köyümüzde AK Partinin hizmet mührünü görüyoruz. Köylü kardeşlerimizin yaşam standartlarının daha da yükseltilmesi için İl Özel İdaresi tarafından Adıyaman’ın en ücra köşelerine alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin götürüldüğünü görüyoruz. Sadece bu yıl kırsal kesime yapılan yatırımın tutarı 142 Milyon TL’dir. Bundan sonra inşallah köylerimizin, yol, su alt ve üst yapı ihtiyaçlarını tamamen gidereceğiz. Şehirde yaşayan kardeşlerimiz hangi hizmetlerden istifade ediyorsa köylerimizde de o hizmetler olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde köylerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bugün açılışını yapacağımız taziye evinin Bakraç Mezramıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“DEVLET-MİLLET İŞBİRLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİR TANESİ”

Bakraç Mezrası halkının devletine, milletine ve bayrağına olan hissiyatını takdir ettiklerini belirten Vali Nurullah Naci Kalkancı ise, “Bakraç halkı teröre geçit vermeyen, kale gibi duran her türlü hizmeti hak eden bu vatanın en kıymetli evlatlarıdır. İnşallah devletimizin sağladığı imkânlarla, Milletvekillerimizin girişimleriyle ilimize gelen yatırımlardan pay almaya ve yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Bugün açılışın yapacağımız taziye evinin yapılmasında emeği geçen, katkıda bulunan Milletvekillerimize, eski Valilerimize, İl Genel Meclisi Başkanı ve Üyelerine ve köylerimize yönelik bu yatırımların gelmesinin gizli kahramanı olan İl Özel İdare Genel Sekreteri ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Devlet-Millet işbirliğinin en güzel örneklerinden bir tanesi olarak inşa edilen bu güzel taziye evimizin etrafını da Valilik olarak kilitli parke taşıyla döşeyeceğiz. Bakraç Mezrasının bağımsız köy olma talebini de inceliyoruz. Mevzuatta nüfusla ilgili bir engel var. O sorunu da aşabilirsek Bakraç Halkına yardımcı olmaya çalışacağız”dedi.

Bakraç Mezrası halkı, Vali Kalkancı ve Milletvekillerine teşekkür ederek, Özel İdaresinin kırsal kesime yönelik yatırım ve çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı ve Milletvekilleri tarafından taziye evinin açılış kurdelesi kesildi.

Açılış sonrası etrafını saran Bakraçlı çocuklara da yakın ilgi gösteren Vali Kalkancı, çocuklarla sohbet ederek kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Haber: İpek Işık

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP