DOLAR 17,9670 0.52%
EURO 18,5860 0.9%
ALTIN 1.035,060,52
BITCOIN 4427026,58%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Devletin Binası Çürümeye Terk Edildi

Devletin Binası Çürümeye Terk Edildi

ABONE OL
19 Aralık 2012 16:46
Devletin Binası Çürümeye Terk Edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

crkbnBir dönemler Bağ Kur Adıyaman İl Müdürlüğü olarak kullanılan bina kaderine terk edildi.

Bağ Kur’un, SGK’a bünyesinde birleşmesinden sonra SGK İl Müdürlüğü’ne taşınan kurumun eski binası çürümeye terk edildi.
“Kurumun taşınmasıyla boşaltılan bina resmen çürümeye terk edildi” diyen vatandaşlar, “Binanın yıkılmaya terk edilmesinden sonra devletin malı zarar görüyor. Camları kırılan ve geceleri içinden gürültüler gelen binasının ne olacağı vatandaşlar açısından merak konusu. Yetkililerden bu doğrultuda bir açıklama bekliyoruz. Çevre sakinleri aynı zamanda bu binalara acilen müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyor. Yıllardır boş duran ve çürümeye terk edilen devasa binaya bu güne kadar çözüm getirilemedi. Ancak şuan için bütün demirbaşları taşındı. Bina boşaltılarak adeta çürümeye terk edildi. Bu binanın değerlendirilmesini istiyoruz. Binanın çürüdüğünü gördükçe üzülüyoruz” diye konuştular.
Devlet tarafından kaderine terk edilen binanın zaman kaybetmeksizin onarılması gerektiğini savunan vatandaşlar, “Bakımsız bir şekilde ayakta duran bina biran önce kurtarılmalıdır. Bugüne kadar her hangi bir şey yapılmayan bu bina mahalle sakinleri huzursuz etmeye devam ediyor. Eski Bağ Kur İl Müdürlüğü hizmet binasının SGK İl Müdürlüğü binasına taşınmasıyla birlikte boşaltılan bina yıllardır atıl durumda. Şehir merkezinin ortasında bulunan yapı kaderine terk ediliyor. Bu korkunç manzara karşısında bizi en çok hayrete düşüren ise bu devasa binanın bir gün yıkılacağıdır. Her tarafıyla insanı dehşete düşüren bu vurdumduymazlık bu bina karşısında hiçbir yetkilinin durumdan vazife çıkarmaması ise olayın bir başka korkunç boyutunu gözler önüne seriyor” şeklinde konuştu.

Binanın içler açısı halini gören vatandaşlar, yetkililerin bu duruma bir an önce çözüm bulması gerektiğini söylerken, milli bir servetin göz göre göre kaderine terk edilmesine tepki gösterdiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP