DOLAR 17,9301 0.06%
EURO 18,4323 0.53%
ALTIN 1.017,800,03
BITCOIN 418518-1,63%
Adıyaman
36°

AÇIK

20:28

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Dimez “ 60 Milyonluk 89 Projemiz Kabul Gördü”

Dimez “ 60 Milyonluk 89 Projemiz Kabul Gördü”

ABONE OL
15 Haziran 2017 01:06
Dimez “ 60 Milyonluk 89 Projemiz Kabul Gördü”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına sunulan 134 projenin 89’unun kabul gördüğünü ifade etti.

Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, “Adıyaman’ın istihdamının çoğunluğu tarımdan sağlanıyor. Hükümetimizin politikaları kapsamında ilimizde teşvikte 10 yıldır almadığı kadar hibe ve teşvik programları imkanı buldu. Şuanda ekonomik teşvikler programı kapsamında yaklaşık 134 tane tarım bakanlığına proje sunmuştuk. Bu projelerin yaklaşık maliyeti 120 milyondu. 89 projemiz kabul gördü. Alacakları hibe ise 60 milyon TL’dir. 89 yatırımcımıza bu ay sonuna kadar sözleşmeleri imzalanacak ve hızlı bir şekilde istihdama katkı sunulacak. Bir an evvel faaliyete geçecekler. Bu bizim için çok sevindirici bir durum. Çünkü yıllardır tarımdan aldığımız hibe yatırımlarını topladığımız zaman 60 milyon etmiyor. Bu rakam bizim için çok iyi. Şuan bakanlıkta Adıyaman birinci sırada bulunuyor. Bu kapsamda emeği geçen TBMM Başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın, milletvekillerimiz Adnan Bonukara, Halil Fırat ve Salih Fırat, Valimiz Sayın Abdullah Erin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Sayın Adil Alan’a teşekkür ediyoruz.”dedi.

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ

Genç çiftçi projesi kapsamında değerlendirmelerde bulunan Dimez, “ Adıyaman’da bu projemize ilgi oldukça fazla oldu. 45 yaşın altında 18 yaşın üstünde özellikle bayanlara pozitif ayrımcılık yaptığımız tüm ilçelerimizi kapsayan bir proje çalışmamız olmuştu. Bu projemiz de sonuçlandı. Yaklaşık olarak 7,5 milyonluk bir rakamla önümüzdeki günlerde Adıyaman tarımına direkt olarak katkısı olacak. Bundan dolayı da Sayın Başbakanımıza, hükümetimize ve bakanlarımıza teşekkür ediyoruz.”dedi.

EKONOMİK TEŞVİK

Ekonomik teşviklerinde 11. Etabını bitirdiklerini ifade eden Dimez “ 12. Etabın başvuruları da bu ay içerisinde başlıyor. Tarımla ilgilenen tüm çiftçi kardeşlerimize çağrıda bulunuyoruz. Başvurular başlayacak. Arzu ediyoruz ki tüm Adıyamanlı kardeşlerimiz bu imkanlardan yararlansın. Adıyaman ekonomimiz çok kısır döngüde duruyor. İhracat rakamlarımız ortada. OSB durumu da ortada. Çok fazla yatırımcıya imkan sunamıyoruz. Ama en azından bu tür projeler bizleri güçlendiriyor. 60 milyonluk teşvikin verilmesi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gerek arıcılık, gerekse sert kabuklu meyve enstitüsünün kurulması bizleri umutlandırdı. Şuanda 8 yatırımcı onay aldı.” Şeklinde konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP