DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 383891-2,53%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Diş Hastanesi Temeli atıldı

Diş Hastanesi Temeli atıldı

ABONE OL
20 Mayıs 2008 00:30
Diş Hastanesi Temeli atıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

dishasttemelSümerevler Mahallesi Mavi Kent kuzeyinde hayırsever bir vatandaş tarafından yapımına başlanan Ağız Sağlığı ve Diş Hastanesinin temel kazı işlemleri başladı.

Adıyaman Belediyesi tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne devri yapılan arsa üzerinde hayırsever bir hemşehrimiz tarafından yapımı üstlenen hastanenin temel kazma işlemleri başlatıldı.

            Kazı işlemlerini yerinde inceleyen Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan; “Böyle hayırlı bir işin yapımına başlamasından dolayı büyük bir sevinç yaşıyoruz. Allah razı olsun. Toplumumuzda böyle halkımızın sosyal ve sağlık sorunlarına hassasiyet gösteren hemşehrilerimiz var. İşte bunlardan biri olan ve Sümerevler Mahallesinde ikamet eden ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever hemşehrimiz ve değerli büyüğümüz sağlık alanında bir hizmet yapmak istediklerini bizimle paylaştılar. Bu konuyu bizler de Sağlık Müdürümüzle paylaştık. Yapımı düşünülen bu binanın yeri park alanıydı. Bu arsanın park alanından çıkarılarak sağlık alanına dönüştürülmesi konusunu görüştük ve neticesinde sağlık alanına dönüştürülmesi kararını aldık. Karar alınır alınmaz bu arsanın Sağlık Müdürlüğüne devri konusunda gerekli işlemleri tamamladık ve Sağlık Müdürlüğümüze teslim ettik. Sağlık Müdürlüğümüz de bu arsa üzerinde yapılacak olan bina için gerekli projeyi hazırladı ve binanın yapımını üstlenen hayır sever hemşehrimize teslim ettik” dedi.

            Arsa tahsisiyle birlikte temel kazı çalışması ve harfiyat işlemlerine de destek olduklarını ifade eden Büyükaslan; “Adıyaman Belediyesi olarak bizde gerek arsa tahsisi gerekse de temel kazı çalışması ve harfiyat işlerini yürütüyoruz. Burada yaklaşık Bin 200 metre kare alan ve 5 metre derinliğinde 6 bin metre küp harfiyat çalışmamız olacak. İnşallah bizim çalışmamız bittikten sonra temeli atılacak ve hızlı bir şekilde binanın yapımına geçilecek. Burası tamamlandığı zaman gerçekten ilimizde eksikliği hissedilen bir hastane yapılmış olacak. Şimdiden ilimize ve bu mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Bu vesileyle binanın yapımını üstlenen hayırsever hemşehrimize şahsım ve ilim adına teşekkür ediyorum. Allah hayrını kabul etsin.”

            Mahallelerinde modern bir sağlık biriminin hizmete geçecek olmasından oldukça mutlu olduklarını ifade eden mahalle sakinlerinden Hasan Sarı; “İlimizde büyük bir eksiklik olan Ağız Sağlığı ve Diş Hastanesinin açılması ve özellikle mahallemizde yapılıyor olması bizleri çok mutlu etmiştir. Gerek Adıyaman Belediyesi’nin çalışması ve gerekse de hayır sever hemşerimizin bu binanın yapımını üstlenmesi ilimiz adına örnek bir davranıştır. İnşallah bu davranış diğer hayırsever hemşehrilerimize de örnek olur ve buna benzer binalar yapılır. Çünkü ilimizde gerçekten bu tür şeylere ihtiyacımız var. Bu hastanenin ilimize ve mahallemize hayırlı olmasını diliyor, Belediye Başkanımıza ve hayırsever hemşehrimize de bu çalışmalarından dolayı şahsım ve mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

           

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP