DOLAR 17,9149 0.06%
EURO 18,3474 0.17%
ALTIN 1.029,67-0,36
BITCOIN 410575-4,44%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Dr. Emin Taş Aday Adaylığını Açıkladı

Dr. Emin Taş Aday Adaylığını Açıkladı

ABONE OL
22 Ekim 2013 12:22
Dr. Emin Taş Aday Adaylığını Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

IMG 5089Sağlık İl Müdürlüğü görevinden istifa ettikten sonra basın mensuplarıyla bir araya gelen Dr. Mehmet Emin Taş, yerel seçimlerde AK Parti’den aday adaylığını açıkladı.

Yerel seçimlerde AK Parti’den siyaset yapmak üzere 13 Ocak 2003 tarihinde başladığı İl Sağlık Müdürlüğü görevini 21 Ekim 2013 tarihi itibariyle noktaladığını söyleyen Dr. Mehmet Emin Taş, “Bu gün artık sağlık müdürlüğü görevimi gönül huzuru içerisinde bırakıyor ve yeni bir yola kapı aralıyorum” dedi.
Sağlıkta görev alan yöneticilerin tam kadro katıldıkları basın açıklamasında yerel seçimler için AK Parti’den aday adaylığını açıklayan Dr. Mehmet Emin Taş, “Toplamda 10 yıl 9 ay 8 günlük oldukça uzun bir süre görev yapmaktan onur duyduğum ve doğup büyüdüğüm, havasını soluduğum, sevdiğim şehrime sağlık olanında hizmet etmekten büyük bir haz ve şeref duydum. Yaklaşık 11 yıllık süre içerisinde Adıyaman sağlık hizmetleri noktasında ciddi mesafeler kat etti. Sağlık yatırımları düzenli ve planlı olarak takip edilip, bir bir hizmete dahil edildi. İl genelinde sadece sağlık fiziki alt yapı olarak 300 milyon TL’lik yatırım ilimize kazandırıldı. Hala devam eden ciddi yatırımlarımız var. İnsan kaynağımız oldukça zenginleştirildi. Bugün 5 bine yakın bir sağlık ordusu ile Adıyaman’a hizmet verir duruma geldik.
IMG 50902003 yılında bu sayı bin 800 civarında idi. Koruyucu sağlık hizmetlerinde oldukça yüz güldürücü oranlarımız var. Bağışıklamada, ana çocuk sağlığı hizmetlerinde, çevre sağlığında toplum destekli projelerle toplum sağlık bilincini geliştirmede sürekli aktivite içinde bulunduk. 112 Acil sağlık hizmetlerine ise vatandaşın kolay ulaşabilmesini sağladık. 2003 yılında tek olan istasyon sayısını bu gün 24’e çıkardık. İlimize 43 adet tam donanımlı ambulans kazandırdık. Kar paletli ambulansların yanı sıra ihtiyaç duyulduğunda hava ambulanslarını da devreye soktuk. Tedavi edici hastane hizmetlerinde ise modern tıbbın tüm gereklerini ilimize kazandırmanın çaba ve gayreti içinde olduk. Birçok konuda da olumlu sonuçlar aldık. İlimize kazandırdığımız yeni modern hastaneler yeni servis ünite ve birimler vatandaşlarımızın sağlık hizmetleri noktasında dışa bağımlı olmaktan kurtarıp, kendi ilinde kendi hastanesinde gerekli tıbbi girişim ve tedavi olma şansını kazanmasını sağladık. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerini en etkin bir şekilde verilmesini sağladık. İle kazandırdığımız modern ağız diş-sağlığı merkezimiz uzun yıllar Adıyaman halkına kaliteli hizmet sunacaktır. İlimizde geliştirip hayata geçirdiğimiz evde sağlık hizmetleri, mobil eczane, okul diş sağlığı projesi gibi özgün proje ve uygulamaları bakanlık tarafından takdirle karşılanmış ve ülke geneline yayılması noktasında öncülük etmiştir” diye konuştu.
IMG 5083“Yeni bir yola kapı aralıyorum”
“Aile Hekimliği uygulanmasında pilot il olmuş ve başarılı bir uygulama ile 40 civarında ilin rehberliğini yapmıştır” diyerek sözlerine devam eden Dr. Mehmet Emin Taş, şunları kaydetti; “Adıyaman Üniversitesi ile ortak kullanım protokolü yaparak Tıp Fakültesi’nin gelişimine ciddi katkılar sağlamış ve 3. basamak sağlık hizmetlerinin ilimize kazandırılmasını sağlamış olduk. Artık ilimizde açık kalp ameliyatları, anjio gibi nitelikli ameliyatlar ve anjio dahil hayati önem arzeden ciddi tıbbi girişimler ve teşhise dönük görüntüleme hizmetleri en etkin şekilde verilir duruma geldi. Tüm bu gelişmeler ekip ruhu içinde çalışmanın getirdiği olumlu kazanımlardır. Bu durum aynı zamanda bir kurumun sevk idare edilmesinde bütün katmanların işin içine dahil edilmesinin bir sonucudur. İl ve ilçelerimizin mülkü idare amirleri, milletvekillerimiz, siyasi temsilciler, kamu kurum ve kuruluşları ile olan olumlu diyaloglar, sivil toplum kuruluşları, kurumumuz ile halk arasında köprü vazifesini gören çok değerli basın mensuplarının gösterdiği yapıcı yaklaşımlar ve tabii ki fedakar ve cefakar sağlık çalışanlarımızın özveri ve gayretleri ilimizin sağlık hizmetinde yaşanan gelişmelerin temel aktörleridir. Bu gün artık sağlık müdürlüğü görevimi gönül huzuru içerisinde bırakıyor ve yeni bir yola kapı aralıyorum” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP